SRC Sınavı Komisyon Görevlendirmeleri Yazısı

SRC Sınavı Komisyon Görevlendirmeleri Yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından 32501511-410.02-E.25967626 sayılı SRC Sınavı Komisyon Görevlendirmeleri konulu 27 Aralık 2019 tarihli resmi yazı yayınlandı.

Genel Müdür Muammer Yıldız imzalı resmi yazıda ''Milli Eğitim Bakanlığı Özel Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Eğitim ve Geliştirme Kursları Eğitim Muafiyeti, İnceleme ve Kontrol ile Sınav Yönergesi'nin 7'nci maddesinin ikinci fıkrası (c) bendinde, teorik ve uygulama sınavlarını yapmak üzere her 20 kursiyer için biri başkan diğeri üye olmak üzere sınav komisyonunun oluşturulacağı, görevlendirmelerin resmi okullarda görevli yönetici ve öğretmenler arasından yapılacağı hüküm altına alınmış ve bu görevlendirmeleri yapma yetkisi sınav yürütme komisyonuna verilmiştir.

Yukarıda yapılan açıklamalar doğrultusunda, iliniz/ilçenizde yapılan özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursu (SRC) teorik ve uygulama sınavlarında görev almak isteyenlerin resmi okullara duyuru yapılarak belirlenmesi, komisyonların sınavda görev almak isteyen yönetici ve öğretmenler arasından sıra takip edilerek eşit şekilde oluşturulması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ederim.'' denilmiştir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.