Sınır Köyünde Çalışan Öğretmenlerden İdlip Şehitleri Anması

Sınır Köyünde Çalışan Öğretmenlerden İdlip Şehitleri Anması

Kamuajans.com – Şanlıurfa ili Suruç ilçesine bağlı sınır köyü okullarından biri olan Eğrice İlk-orta okulu’nda Suriye’nin İdlip kentinde rejim unsurlarının alçak saldırısı sonucu şehit düşen askerlerimiz anıldı.

Okul müdürü Mehmet Özer’in destekleri ve okulda görev yapan öğretmenlerin özverili çalışmalarıyla İdlip şehitlerine ithafen bir anma videosu hazırlandı. Video daha önce Twitter'da #ögretmenlerMehmetciginYanında etiketiyle yapılan kampanyadan esinlenilerek oluşturuldu.

Şehit askerlerin fotoğraflarının kolaj çalışması yoluyla birleştirilmesi sonucunda hazırlanan video, istiklal marşının okunması ve saygı duruşu yapılmasının ardından öğrencilerle birlikte izlendi. Video izlendikten sonra Suriye sınırında Ayn El Arap’ın hemen karşısında yer alan Eğrice Köyünden bir kez daha milli birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.