Hava Durumu

Personel Genel Müdürünün Attığı Adım İle Bu Yıl İl içi ve İl Dışı Atamalara Daha Fazla Kadro Açılması Bekleniyor

Bundan önceki yıllarda il içi ve il dışı atamalara az kadro açılmasından dolayı öğretmenler yer değiştirememekten yakınmaktaydı. Fakat bu yıl Personel Genel Müdürü Ömer İNAN’ın attığı adımlar sayesinde il içi ve il dışı atamalara daha fazla kadro açılması bekleniyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Personel Genel Müdürünün Attığı Adım İle Bu Yıl İl içi ve İl Dışı Atamalara Daha Fazla Kadro  Açılması Bekleniyor

Bildiğimiz üzere yasal düzenlemelere göre öğretmenlerin emekliye ayrılması sadece yılın Temmuz aylarında olmakta. Bu sebeple Mayıs ayında yapılan il içi atamalara ve Haziran ayında yapılan il dışı atamalara emekli olan öğretmenlerin boşalttığı kadrolar yansıtılamamaktaydı. Haliyle öğretmenler de her atama döneminde emekli olan öğretmenlerin sisteme eklenerek ikinci il içi ile ikinci il dışı atamaların yapılmasını talep etmekteydi. Tabi birçok sakıncayı da içerisinde barındıran ikinci il içi ile ikinci il dışı atamaların yapılması yerine daha çözüm odaklı atamaların yapılması daha uygun olanıydı.

Sahaya hâkim ve öğretmenlerin talepleri ile bizzat ilgilenen Personel genel müdürü Ömer İNAN bu sorunu çözmek adına bu yıl yapılacak il içi ve il dışı atamaları emeklilik işlemlerinden sonrasına yani temmuz ayına bırakarak emekli olanların boşalttığı kadroların da atamalara eklenmesini sağladı.

Özellikle pandemiden dolayı bu yıl emekli olanların sayısının da bir hayli fazla olması bekleniyor. Bu durumu göz önünde bulundurursak,emekli olanların boşaltacağı kadroların bu yıl ilk kez temmuz ayında yapılacak olan il içi ve il dışı atamalara eklenmesiyle beraber geçen yıllara nazaran daha fazla okulların açılması bekleniyor. Öğretmenleri düşünen Personel Genel Müdürü Ömer İNAN’a ve ekibine öğretmenler adına teşekkür ediyoruz.

İl içi atama başvuruları 08-14 Temmuz 2021 arasında alınacak, sonuçları ise 16 Temmuz 2021’de açıklanacak. İl atama başvuruları ise 29 Temmuz 2021 - 2 Ağustos 2021 arasında alınacak, sonuçları ise 3 Ağustos 2021’de açıklanacak.

memurdavalari.com

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.