Otoriter Bakış Açısı Ve Eğitim

Otoriter Bakış Açısı Ve Eğitim

KamuAjans.Com- Eğitimimde vazgeçilmez olan ve öğretimin sağlanabilmesi için temel yapı taşıdır, sınıf yönetimi. Peki, öğrenciler nasıl bir öğretmen ile karşılaşmak istiyor? Fazla otoriter mi yoksa çok mu sakin? Toplum olarak çoğunlukla uçlarda yaşadığımız için bunun ortasını bulmak bazen zor olabiliyor. Bu dengeyi sağlamakta öğretmene büyük bir sorumluluk düşüyor. Evet, otorite önemli, sınıfı elinde tutabilmek önemli ders saati boyunca öğretim için gerekli ortamı sağlamak önemli. Daha da önemlisi bunu nasıl

Nasıl bir sınıf kontrolü ile ders açısından daha verimli sonuçlara ulaşılabilir? Herkesin unutamadığı, davranışlarında kendisini bulduğu, dersini diğer derslerden öne koyduğu, Öğretmeni vardır. İşte bu öğretmenler dengeyi sağlayan öğretmenlerdir. Bir müddet sonra öğrencinin kapılarını ardına kadar açtığı okul içinde olduğu kadar okul dışında da saygısını kaybetmediği ve aradan seneler geçse dahi adını ve simasını hafızasından çıkarmadığı öğretmenler vardır. Şu bir gerçek ki, hiçbir öğrenci o dersi unutmaz. Unutulmamak ise bir öğretmenin en fazla gurur duyduğu şeydir. En güzel otorite bazen gülümsemektir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.