ÖSYS Tercih Robotu Yayınlandı

ÖSYS Tercih Robotu Yayınlandı

KamuAjans.Com-2016 ÖSYS adaylarına yükseköğretim programlarına tercihinde yardım amaçlı hazırlanan ÖSYS tercih robotu ÖSYM tarafından yayınlandı

<b>DUYURU<br />

</b><b>(29 Temmuz 2016)</b>

<b>2016-OSYS Tercih Robotu<br />

<br type="_moz" />

</b>

2016 ÖSYS adaylarına Yükseköğretim Programlarına tercihlerinde rehberlik amacıyla hazırlanan <b>2016-OSYS Tercih Robotu </b><a href="https://rehberlik.osym.gov.tr/"><b>https://rehberlik.osym.gov.tr/</b></a>adresinde yayınlanmıştır.

2016 YGS ve LYS sonuçlarını aldıktan sonra, adayların tercihlerini belirlemelerinde yardımcı olmak amacıyla hazırlanan 2016-ÖSYS Tercih Robotu’nda adaylar, 2016 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan yükseköğretim programlarında üniversite adı, program adı, puan türü, programın bulunduğu şehir, vb. alanlara göre arama yapabilecek ve her bir puan türündeki başarı sıraları ile girmeyi düşündükleri yükseköğretim programlarına geçen yıl yerleşen en küçük puana karşılık gelen başarı sırasını karşılaştırarak girebilecekleri programları (tercihlerini) belirleyebilecekler.

<b><br />

2016-ÖSYS adaylarının bilgisine saygıyla sunulur.</b>

<b>ÖSYM BAŞKANLIĞI</b> 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.