Öncü Okul Yöneticileri Derneği Alçaklığa ve Darbe Girişimine İlişkin Kamuoyu Açıklaması Yaptı

Öncü Okul Yöneticileri Derneği Alçaklığa ve Darbe Girişimine İlişkin Kamuoyu Açıklaması Yaptı

Kamuajans.com-Öncü Okul Yöneticileri Derneği son günlerde yaşanan darbe girişimi ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

‘Öncü Okul Yöneticileri Derneği üyeleri olarak 15 Temmuz 2016 akşamı girişilen darbe teşebbüsünü şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Demokrasi ve milli iradeye yönelik bu alçakça girişimin akim kalmasında yüce milletimizin cesareti ve feraseti her türlü takdirin üstündedir. Bu yüce milletin mensubu olmak en büyük şereftir. Bu alçakça girişim sırasında şehit olan asker, polis ve sivil vatandaşlarımızı rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Ayrıca bu denli büyük ve kanlı bir kalkışmayı örnek bir devlet adamı basireti ve cesareti ile yöneten Cumhurbaşkanımızı, Meclis Başkanımızı, Başbakanımızı, siyasi parti genel başkanlarını, kahraman ordumuzu ve emniyet teşkilatımızı saygıyla selamlıyoruz. Kahpe darbe girişiminin duyulduğu ilk andan itibaren demokrasiye ve milli iradeye bağlı kalan ve korumak için canları pahasına yayınlarına devam eden basın ve yayın kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Öncü Okul Yöneticileri Derneği olarak çocuklarımızın akıl ve ruh sağlıklarının korunması ve gelişmesinin ne denli hayati bir sorumluluk olduğu bu yaşadıklarımızla daha da açık bir biçimde anlaşılmıştır. Çocuklarımızın özgür iradeleriyle ve mensubu olduğu milletin değerleriyle barışık olarak yetiştirilmesi için daha fazla sorumluluk almamız gerektiğini bir kez daha fark etmiş olduk.

Milletimizin demokrasiye ve milli iradeye karşı yapılan bu kalkışmayı ilk andan itibaren şiddetle reddetmesi büyük bir şeref ve cesarettir. Bu şerefli savunmayı ahmaklıkla itham edenler, mensubu olduğu milletinden kopuk, yüce devletini ele geçirmeye çalışan, kahraman ordusuna ve aziz milletine silah doğrultan ve hatta bunun için kanlı bir kalkışmaya teşebbüs edecek kadar gözü dönmüş FETÖ/PDY örgütüne körü körüne bağlı iç ve dış işbirlikçileri asıl akılsız ahmaklardır.

Ülkemiz, ekonomik, sosyal ve siyasi açıdan her geçen gün daha fazla güçlenmekte ve kendine güveni artmaktadır. Bu gelişme ve kalkınmayı kesintiye uğratacak hiçbir girişim başarıya ulaşamayacaktır. Mensubu olduğu milletin duygularından kopuk üniformalı/üniformasız bir kitle ile kışlalarında hayalleriyle yaşayan bir grup hain dışında bu ülkede demokrasi dışı bir yönetime razı olacak ya da böyle bir teşebbüse rıza gösterecek tek bir fert yoktur.

Bu gerçekler ışığında ve kaçınılmaz olarak ilan edilen OHAL kapsamında Hükümetin bu tip girişimlerin bir kez daha cesaret edilemeyecek şekilde engellenebilmesi için gerekli önlemleri almasını destekliyoruz. Bu süreçte, kurunun yanında yaşın da yanmaması için adalet ve hakkaniyet içerisinde hareket edileceğine ve tek bir öğrencimizin mağdur olmaması için gereken hassasiyetin gösterileceğine inancımız tamdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.