Hava Durumu

Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu Konulu Yazı (29 Mart 2021)

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından E-57750415-103-23176978 sayılı 29 Mart 2021 tarihli Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu konulu resmi yazı yayınlandı.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:00
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:00
https://www.kamuajans.com/
Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu Konulu Yazı (29 Mart 2021)

Genel Müdür Bakan a. Dr. Sadri ŞENSOY imzalı resmi yazıda ''Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin (ÖDM) faaliyetlerinin verimliliğini artırmak, soru oluşturma çalışmalarını web ortamına taşımak ve oluşturulan testlerin bir yazılım aracılığı ile okullarımıza gönderilmesini sağlamak amacıyla Genel Müdürlüğümüzce "Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu" kullanıma açılmıştır.

Kullanıcıların platformdan Ölçme Değerlendirme Merkezleri koordinasyonunda yararlandırılması sağlanacaktır. Bu amaçla Ölçme Değerlendirme Merkezlerinde görevli personele gerekli eğitimler verilmiş ve yazılımın daha geniş bir kitle tarafından kullanılmasını sağlamak üzere planlama yapılmıştır.

Söz konusu platforma ilk etapta ÖDM koordinatörleri ve ÖDM personeli kullanıcı olarak tanımlanmış olup bu platform daha sonra duyurusu yapılacak planlama çerçevesinde ilinizde görevli öğretmenlerin de kullanımına açılacaktır.

Ayrıca Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu'ndan tüm okulların yararlandırılması amaçlanmaktadır. Okul türlerine göre aşamalı bir şekilde kullanımına açılacak platformun kullanımı ile ilgili okul müdürlüklerinin bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan kılavuz yazımız ekinde gönderilmektedir. Genel Müdürlüğümüzce platform üzerinden iletilecek veya Ölçme Değerlendirme Merkezlerince oluşturulacak öğrenci akademik gelişimini destekleyici dokümanların, okullara ulaştırılması da ölçme değerlendirme merkezlerince sağlanacaktır.

Bu bağlamda öncelikle iliniz ilkokullarının ekte gönderilen kılavuz çerçevesinde sisteme kaydolmalarının sağlanması amacıyla bilgilendirilmeleri hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.'' denilmiştir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.