Hava Durumu

Öğretmenlik Meslek Kanunu Neyi Bekliyor?

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Iğdır-Aralık'ta bir dizi ziyaretlerde bulundu. Öğretmenler odasında öğretmenlerin sorunlarını dinleyen ÖĞRETİCİ Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Öğretmenlik Meslek Kanunu Neyi Bekliyor?

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, 23 Ekim 2018 tarihinde 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hazırlanacağı söylenilen Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun halen çıkarılamamış ve taslak halinde beklemesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Hazırlanan taslağın dahi bu süreç zarfında paydaşlar ile paylaşılmadığını; öğretmenlerimizin yetiştirilmesinden emekliliğine kadar bir çok bölümü içinde barındıracak olan Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun çok önemli olduğunu vurguladı.

'En temel öncelik olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'ndaki haklarımızın korunarak ve genişletilerek yer alması gereken Öğretmenlik Meslek Kanunu neyi beklemektedir?' diye soran Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, unutulan ya da rafa kaldırılan Öğretmenlik Meslek Kanunu için oluşturulan taslağın bir an önce tüm paydaşlarla paylaşılması gerektiğini ifade etti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.