Hava Durumu

Öğretmenlerin Norm Fazlası Güncelleme İşlemleri Başlıyor ! Resmi Yazı İllere Gönderildi...

MEB Öğretmenlerin Norm Güncellemeleri İle İlgili resmi yazıyı illere gönderdi. İşte Norm Kadro Güncelleme Takvimi

Haber Giriş Tarihi: 16.09.2022 18:47
Haber Güncellenme Tarihi: 16.09.2022 19:47
https://www.kamuajans.com/
Öğretmenlerin Norm Fazlası Güncelleme İşlemleri Başlıyor ! Resmi Yazı İllere Gönderildi...

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Personel Genel Müdürlüğü 81 il Milli Eğitim Müdürlüğüne Norm Kadro Güncellemeleri konulu 14.09.2022 tarihli resmi yazı ile Norm öğretmen atama takvimi ve detayları açıkladı. İşte o yazı ve norm güncelleme takvimi Bilindiği üzere Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin birinci fıkrasında; "Eğitim kurumlarının norm kadro sayılarının bu Yönetmelikte belirlenen norm kadro kriterleri çerçevesinde değişmesi hâlinde, değişikliğe konu olan eğitim kurumlarının norm kadro sayıları ekim ayında yeniden belirlenir..." hükmüne yer verilmiştir.

Yukarıdaki hüküm ve ilgi Olur çerçevesinde 2022-2023 Eğitim Öğretim yılına esas olmak üzere eğitim kurumlarının norm kadrolarının güncellenmesi için 03.10.2022- 13.10.2022 tarihleri arasında ekte gönderilen "2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Norm Kadro Güncelleme Takvimi" doğrultusunda veri giriş işlemleri yapılacaktır.

Söz konusu güncelleme işlemleri için MEBBİS veri tabanındaki "Norm Kadro Modülü" il/ilçe millî eğitim müdürlükleri ile eğitim kurumu müdürlüklerince işlem yapılmak üzere 03.10.2022 tarihinde illerin MEBBİS yöneticilerine yetki verilerek açılacaktır.

Buna göre;

1-Eğitim kurumu yöneticilerinin Norm Kadro Modülüne girecekleri alanlar bazındaki ders yükleri, şube sayıları vb. bilgileri eğitim kurumunda çalışan "öğretmenlere" duyurmaları,
2-Norm kadro güncellemesinde veri girişlerinin tam ve doğru olarak girilmesi,
3-Norm kadro güncellemesi yapılacağından hareketle daha önce güncelleme yapılmak üzere
Bakanlığımıza gönderilen taleplerden eksik belge veya çeşitli sebeplerle işlemi yapılamayanların eğitim kurumu müdürlüklerince sisteme işlenmesi, gerekmektedir.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

Fehmi Rasim ÇELİK
Bakan a.
Genel Müdür

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.