Normlar Bir An Önce Güncellenmeli

Normlar Bir An Önce Güncellenmeli

Kamuajans.com - Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, twitter hesabı üzerinden norm fazlası öğretmenlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kamuajans.com - Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, dönem başı değişen durumun mağduriyet oluşturmaması için normların güncellenmesi gerektiğine dair bakanlığa yazı ilettiklerini belirtti. İşte o tweetler:

''Milli Eğitim Bakanlığı norm fazlası öğretmenleri dengeli dağıtmaya ve öğretmen ihtiyacının önemli bir kısmını eritmeye çalışıyor. Normlar önceden güncellendiğinden dönem başı değişen durum dikkate alınmadan yapılacak tasarruf mağdur oluşturabilir. Güncellemek lazım. Bu teklifimizi dün yazı ile de Bakanlığa ilettik. Fakat bugün süreç başladı. Burada maksat okuldaki ders yükü dağıtımı yapıldıktan sonra ders yükünün dışında kalan öğretmeni değerlendirmekse ve norm güncellemesi öne alınamayacaksa o zaman en azından bu durumu iyi yönetmeli. Ders yüküne dahil olma kriteri norm ölçütlerine göre belirlenmeli, aksi durumda sorumluluğun idarelerde olacağının altı çizilmeli ve ders yükü dışındaki öğretmenleri buna göre değerlendirilmeli. Norm ilerde açıldığında okullar ihtiyaç durumuna göre tuttuğu öğretmeni norma dahil etmeli. Bu süreçte sorumluluk okul idarelerinde olmalı. Bu durum fiilen norm güncellemesinin yapılması anlamına gelir. Bunun için uzun zamana da ihtiyaç yok gün içinde yapılabilir.Bir yazı yeterlidir diye düşünüyoruz.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.