Norm Kadrolar Güncellenmelidir

Norm Kadrolar Güncellenmelidir

KamuAjans.Com- Bilindiği üzere FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle 28 bin küsür öğretmenin görevine son verildi. Bakanlığın verdiği emir üzerine vilayetler norm kadro fazlası öğretmen atamalarına başladı.

Normlar güncellenmeden atama yapılacağı için meslekten atılan öğretmenlerin münhalleri de ilan edildiğinden, hizmet puanı düşük olan öğretmenler merkezi okullara atanacaklar. Hatta yetmezse göreve yeni başlayan sözleşmeli öğretmenler  merkezi okullara atanacaklar.

Okulunda fazla duruma düşmüş ancak normlar güncellenmediği için norm fazlası sayılmayan yüksek puanlı öğretmenler Ekim ayı içerisinde normlar güncellenince fazla duruma düşecekler. 300-400 puanla yer bulamayacaklar. Bu durum büyük haksızlığa neden olacak. Bu atamalar hiç olmazsa bir hafta ertelenmeli ve normlar güncellendikten sonra kim fazla kim eksik ortaya çıkmalı ve atamalar yapılmalı.

Aksi halde emek emek biriktirilen hizmet puanlarının hiçbir anlamı kalmayacak. Sözleşmeli stajer öğretmen, 100 puanlı öğretmen merkezdeki okulları dolduracak, Ekim ayında 300-400 puanlı öğretmen fazlaya çıkacak. Yıllardır alışılagelen norm güncellemeden atama yapma adeti devam ediyor.


Ömer ADALET

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.