MEB'den Yerli Zoom Uygulaması Yolda

MEB'den Yerli Zoom Uygulaması Yolda

Koronavirüs sebebiyle uzaktan eğitime geçildiği bu dönemde öğrencilerinden uzakta olmanın eğitime engel olmadığına inanan ve bu doğrultuda öğrencileriyle video konferans uygulamasıyla ders işleyen öğretemnlerin başvurduğu uygulama zoom kısa sürede popüler hale geldi.

Üretim amacı iş sektöründe video konferans olan zoom uygulaması uzaktan eğitimin işlendiği bu dönemde eğitimede hizmet etmeye başlamıştı. Kısa sürede milyonlarca kez indirilen zoom uygulamasının bu kadar kısa sürede popüler hale gelmesi bazı soru işaretlerinide akıllara getirmişti. Bilindiği üzere android işletim sistemine kurulan çoğu uygulama kullanıcıdan bazı izinler talep ediyor ve bu izinler kabul edildiği takdirde kullanıcının uygulamaya erişimi sağlanıyor.

Bu doğrultuda zoom uygulamasını inceleyen yetkililer yeterli güvenlik önlemlerinin olmadığı ve uygulamanın sakıncalarının olabileceğini açıklamıştı. Bu hizmeti veren kaliteli bir başka uygulama olmaması sebebiyle eğitimide kullanılmaya devam edilen zoom uygulamasına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alternatif uygulama geliştirilmeye başlandı. Altyapısı hazırlanan uygulamanın yakın zamanda hizmete sunulacağı açıklandı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.