MEB'den Tüm Okullara Fetö Uyarısı

MEB'den Tüm Okullara Fetö Uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı gönderdiği liste olarak gönderdiği yayınların kayıtlardan düşülmesini ve imha edilmesini istedi. İmha edilen yayınların 31.10.2016 tarihine kadar bildirilmesi gerektiği ifade edildi.

Olağanüstü hal kapsamında ilgi (a) Resmi Gazete'de yayınlanarak yürülüğe giren 668 sayılı kanun hükmünde kararname ile darbe teşebbüsü ve terörle mücadele çerçevesinde alınması gereken tedbirlere ilişkin usül ve esasların belirlenmesi ve bazı kurum ve kuruluşlara dair düzenleme yapılması amaçlanmıştır.

Alınan bu tedbirler çerçevesinde, Fethullahçı Terör Örgütüne aidiyeti, iltisaki ve irtibatı olan gazete ve dergiler ile yayınevi ve dağıtım kanallarının kapatıldığı ilgi (b) yazı ile belirtilerek Fethullah Gülen ile ilgili tüm basılı ve teknolojik kaynakların ilgili yönetmelikler gereğince imha edilmesi istenmiştir.

Konunun hassasiyetine binaen ilinizdeki Bakanlığa bağlı kurum müdürlükleri ile her derece ve türdeki okullarda bulunan kütüphaneer ile z-kütüphanelerindeki kaynaklar içerisinde sadece Fethullah Gülen ile ilgili olmayıp 668 sayılı kanun hükmünde kararname'de yayımlanan ve ekli listede isimleri belirtilen gazete,dergi ile yayın evleri ve dağıtım kanallarına ait kitap,cd,video kaset vb. basılı ve teknolojik kaynakların tamamının Milli Eğitim Bakanlığı okul kütüphaneleri yönetmeliği ile taşınır mal yönetmeliği'nin ilgili maddeleri gereğince ayıklanarak hurdaya ayrılması,kayıtlardan düşürülmesi ve imha edilmesi gerekmektedir.

Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda konunun ilinizdeki tüm okul ve kurumlara duyurularak yapılacak iş ve işlemlerin 31.10.2016 tarihine kadar yerine getirilmesi, imha edilen tüm basılı ve teknolojik kaynaklar ile ilgili bilgilerin ekteki excel form örneği kullanılarak bakanlığa gönderilmesi gerekmektedir denildi.

İşte MEB'in ''Kapatılan Yayınevleri'' konulu yazısı: 


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.