MEB'den Sözleşmeli Öğretmenlerin Şeflik Görevine Dair Görüş

MEB'den Sözleşmeli Öğretmenlerin Şeflik Görevine Dair Görüş

Kamuajans.com – Bakanlığımıza intikal eden bilgilerden, mesleki ve teknik eğitim kurumlarında görev yapan sözleşmeli atölye ve laboratuvar öğretmenlerine alan/bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevinin verilip verilmeyeceği hususunda tereddüte düşüldüğü anlaşılmaktadır.

 İlgi (b) Yönetmeliğin Sözleşmeli öğretmenlerin görev ve sorumlulukları başlıklı 20 nci maddesinde; "Sözleşmeli öğretmenler, görev yaptıkları eğitim kurumlarındaki emsali kadrolu alan öğretmenleri için öngörülen görev ve sorumlulukları yerine getirmekle yükümlüdür." hükmü, ilgi (a) Yönetmeliğin 84 üncü maddesinde de alan/bölüm, atölye ve laboratuvar şeflerinin görevlendirilmesine ilişkin hükümler yer almaktadır.

Buna göre, mesleki ve teknik eğitim kurumlarında alan/bölüm, atölye ve laboratuvar şefi görevlendirmelerinde, ilgi (a) Yönetmelikte belirtilen usul ve esaslara göre alanın kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerinin birlikte değerlendirmeye alınması gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğinin buna göre yapılmasını rica ederim

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.