Hava Durumu

MEB'den Öğretmen Akademisi, Öğretmenlik Kariyer Basamakları ve Ödüllendirme Sistemi

MEB Personeli - Milli Eğitim Bakanlığı TBMM'de 2017 yılı bütçe sunuşunu gerçekleştirirken öğretmenleri ilgilendiren önemli konular hakkında da açıklama yaptı. Hayata geçirilecek olan öğretmen akademisi, yılan hikayesine dönen öğretmenlik kariyer basamakları ve çokça yorumlanan ödüllendirme sistemi hakkında izlenecek yolla ilgili sunum yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 20:13
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 22:13
https://www.kamuajans.com/
MEB'den Öğretmen Akademisi, Öğretmenlik Kariyer Basamakları ve Ödüllendirme Sistemi
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Akademisi, Öğretmenlik Kariyer Basamakları ve Ödüllendirme Sisteminin Ayrıntılarını şu şekilde açıkladı.
Öğretmen Akademisi

Öğretmen Strateji Belgesinde yer alan eylem doğrultusunda, eğitim ve öğretim alanında, bilimsel, teknolojik gelişmeleri incelemek, araştırmak, danışmanlık hizmeti sunmak; MEB personeli için hayat boyu öğrenme fırsatlarınıartırmak ve çeşitlendirmek için mesleki gelişim faaliyetlerinde örgün, açık ve uzaktan öğretim yoluyla hizmet sunan kurumlarla iş birliği sağlamak, gerektiğinde Bakanlıkça ya da öğretmenler tarafından bireysel olarak hizmet satın alınabilecek bir mesleki gelişim sistemi oluşturmak, öğretmen yetiştiren eğitim kurumlarına yönelik standartların belirlenmesi konusunda ilgili kuruluşlarla iş birliği yapmak; aday öğretmen yetiştirme programı, mesleki gelişim programları, pedagojik formasyon eğitimleri ile kariyer basamağında yükselmelerine yönelik eğitimler düzenlemek ve benzeri nitelikle amaçları gerçekleştirmek için Öğretmen Akademisi sisteminin hayata geçirilmesine yönelik mevzuat çalışmaları devam etmektedir. 
Öğretmenlik Kariyer Basamakları

Öğretmen Strateji Belgesinde yer alan eylem doğrultusunda, öğretmenlere yapılacak performans değerlendirmesi, dersiyle ilgili okul dışı çalışmalar, alan bilgisi sınavları, Öğretmen Akademisinde alınacak eğitimler ve öğrenci başarıları gibi çeşitli ölçütlerin dikkate alındığı ve bunların sonucuna göre belirli bir süre çerçevesinde kariyer basamaklarında yükselmelerin gerçekleştirildiği bir kariyer ve ödüllendirme sistemi oluşturulması hedeflendirilmektedir. 

Bu yazının tüm hakları kamuajans.com'a aittir. "www.kamuajans.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.