MEB'den İdari İzin Yazısı

MEB'den İdari İzin Yazısı

Kamuajans.com – Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından İdari İznin Uzatılması yönünde genelge yayımlandı. Bilindiği üzere Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlan, Cavid—19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ilgi (a, b) yazılar doğrultusunda 16 Mart—30 Nisan 2020 tarihleri arasında tatil edilmişti.

Söz konusu tedbirler kapsamında eğitim kurumlarının tatil süreleri. 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

Bu süreçte de. uzaktan eğitim faaliyetlerine devam edilecek; yönetici ve öğretmenler. ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere gürcvlcndirilenler ile uzman ve usta öğreticiler. uzaktan eğitim ve diğer eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında kendilerine verilecek görevleri esnek çalışma esaslan çercevesinde yürütmek kaydıyla idari izinli sayılacak: ders görevlerinin yapılmış sayılması konusunda ise ilgi yazılarda belirtilen açıklamalara göre işlem yapılmaya devam edilecektir.

Ayrıca daha önce uygulaması durdurulan eğitim faaliyetleri arasında yer alan “hizmet içi eğitim" ve “kurul ve komisyon üyeliği'" faaliyetleri. uygulaması durdurulan eğitim faaliyetleri arasından çıkarılmıştır.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Ziya SELÇUK

Bakan
 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.