MEB Becayiş Uygulamasını Tekrar Hayata Geçirmelidir

MEB Becayiş Uygulamasını Tekrar Hayata Geçirmelidir

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, becayiş ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tayinlerin her geçen gün daha da zorlaştığını ifade ederek becayiş uygulamasının tekrar uygulanması gerektiğini ifade etti.

 Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlerin il içi, iller arası ve mazeret tayini sorunları her yıl giderek artıyor. MEB karşılıklı yer değişikliği olan “BECAYİŞ” uygulamasını tekrar hayata geçirerek tayinlerde önemli bir aşama kaydedilebilir.

Her yıl olduğu gibi 2019 yılında da il içi, iller arası ve mazeret tayinleri kontenjan yetersizliğinden dolayı büyük sorun oluşturmuştu. 2020 yılında da aynı sorunlar yaşanmasın.

Adalet Bakanlığı Personeli için 2019 yılında başlatılan “BECAYİŞ” uygulaması Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da uygulanabilir. Köklü bir çözüm olmasa dahi büyük bir talebin karşılanacağı aşikardır. 

Bu kapsamda MEB’in öğretmenler için daha önceki yıllarda uygulanan BECAYİŞ ile tayin hakkını tekrar uygulamaya koyarak öğretmenlerin İL İÇİ - İLLER ARASI ve MAZERET tayinlerine bir nebze de olsa çare olabilir. Köklü çözüm ise teşvik ve becayişi dr içeren adil ve öngörülebilir bir yer değiştirme sistemidir.  

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.