Hava Durumu

MEB Bakan Yardımcısı Sezgin Kurucusu Olduğu Özel Okulun Yönetiminden İstifa Edecek Mi?

MEB Bakan Yardımcısı Sezgin Kurucusu Olduğu Özel Okulun Yönetiminden İstifa Edecek Mi?

Haber Giriş Tarihi: 23.10.2022 19:13
Haber Güncellenme Tarihi: 23.10.2022 20:13
https://www.kamuajans.com/
MEB Bakan Yardımcısı Sezgin Kurucusu Olduğu Özel Okulun Yönetiminden İstifa Edecek Mi?

Bilindiği üzere Osman Sezgin 26 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan atama kararına göre Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına atandı. Bakan Yardımcısı Osman Sezginin meb.gov.tr adresinde yayınlanan özgeçmişinde "2000 yılında Kalem Vakfı Okullarını kurmuştur ve burada özgün eğitim programları geliştirerek eğitim danışmanlığı görevini yürütmektedir. Kalem Akademi ve Kalem Öğretmen Yetiştirme Enstitüsü Başkanlığı, Kalem Vakfı Yayınları ve TR Dizin gibi ulusal ve prestijli uluslararası dizinler tarafından taranan Kalem Uluslararası Eğitim ve İnsan Bilimleri Dergisi kurucu yayın yönetmenliğini yapmaktadır.1995 yılından bu yana Türk Gençlik Vakfı başkanlığı ve 2000 yılında kurduğu Kalem Vakfı başkanlığı görevlerine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır." kısmı yer almaktadır.

Sayın Osman Sezginin yukarda özgeçmişinde görüldüğü üzere Kalem Vakfı Başkanlığı görevini halen devam ettiği ifade edilmektedir.

Kalem Vakfı Okulların web sitesi https://www.kalemvakfi.org.tr/hakkimizda/okul-yonetimi sayfası incelendiğinde Bakan Yardımcısı Osman Sezgin (DOÇ. DR. OSMAN SEZGİN KURUCU VE EĞİTİM DANIŞMANI ) olarak gözükmektedir.(Haberin sonunda ilgili sayfanın ekran görüntüsü mevcut)

Herkesin hatırlayacağı üzere Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bakan olarak göreve başladığında kurucusu olduğu Özel Maya Koleji yönetimi başta olmak üzere tüm hisselerini devir etmişti.

Mebpersonel.com olarak Bakan Yardımcısı Sayın Osman Sezginin den şu sorulara kamuoyunu aydınlatma adına cevap beklemekteyiz.

1) Kalem Vakfı Başkanlığı görevini halen yürüttüğünüz MEB sayfası özgeçmişinde yer almaktadır .Bu görevi bırakmayı düşünüyor musunuz?

2)Kalem Vakfı Okulların web sitesinde yönetim sayfasında yer alan kurucusu olduğunuz Özek okulun yönetiminden istifa etmeyi düşünüyor musunuz?

Sayın Bakan Yardımcı Osman Sezginden bu sorulara cevap gelmesi halinde siz değerli mebpersonel.com okurlarımıza aktaracağız.

https://www.kalemvakfi.org.tr/hakkimizda/okul-yonetimi

MEBPERSONEL

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.