Kapatılan Askeri Okullardaki Öğrenciler Açık Öğretime Gidebilir Mi ?

Kapatılan Askeri Okullardaki Öğrenciler Açık Öğretime Gidebilir Mi ?

KamuAjans.Com-YÖK tarafından, 31 Temmuz 2016 tarih ve 29787 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 669 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Milli Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin 105'inci maddesi uyarınca Harp Okulları bünyesindeki fakülte, yüksekokullar, astsubay meslek yüksekokulları ile Gülhane Askeri Tıp Akademisinde kayıtlı öğrencilerin yükseköğretim kurumlarına yerleştirilmesi ve yükseköğretim kurumları tarafın

Buna göre, kapatılan askeri yükseköğretim kurumlarından mezun olmayan öğrenciler, diğer yükseköğretim kurumlarına ÖSYM tarafından merkezi olarak yerleştirilecekti.

Belirlenen kurumlara yerleşmeyen öğrenciler için YÖK yeni yayınladığı yazı ile öğrencilerin açıköğretim'i tercih edebilecekleri belirtildi.

YÖK'ün ilgili yazısı şöyle:

669 Sayılı KHK ile kapatılan askeri yükseköğretim kurumlarının öğrencilerinin Türkiye'deki diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirme işlemlerinde, yükseköğretim kurumlarına yerleşen adaylardan açıköğretim programlarına yerleşmek isteyen adayların açıköğretim programlarına yerleşebilmeleri konusundaki teklifler 12/10/2016 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş ve başvuran öğrencilerin tercih edebilecekleri alanlardan açıköğretim programları arasında bulunanlara yerleştirme yapılabilmesine karar verilmiştir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.