Hava Durumu

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeden Hangi Öğretmenler Faydalanacak?

İl İçi Yer Değiştirme - Öğretmenlerin, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde belirlenen sürelerde görev yapanlara yer değiştirme başvuru hakkı verilmektedir. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılına dair İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusunu yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:45
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:45
https://www.kamuajans.com/
İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeden Hangi Öğretmenler Faydalanacak?
Milli Eğitim Bakanlığı'nın her yıl yayınladığı kılavuza göre kadrolu öğretmenlere tanıdığı il içi isteğe bağlı yer değiştirme süreci 2018 yılı için başladı. Bulundukları ilde farklı ilçede ve okulda görev almak isteyen öğretmenlerin faydalanabildiği bu sistem öğretmenlerin yaşam standardını üst seviyede tutmak için uygulanmaktadır. 

Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenler ile ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.

İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME YAPACAK EĞİTİMCİLERİN UYMASI GEREKEN TAKVİMİl içi yer değiştirme başvuruları 22-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacak; atamalar ve kararname işlemleri valiliklerce en geç 30 Mayıs 2018 tarihine kadar sonuçlandırılacak ve ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 08 Haziran 2018 tarihinden itibaren başlatılacaktır.


·         İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERE; 

1- Zorunlu çalışma yükümlülüğü olmayan, zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan, zorunlu çalışma yükümlüsü olanlar veya bu yükümlülükten muaf tutulan öğretmenler ile sağlık ve eş durumu mazereti sebebiyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek öğretmenlerden 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

2- Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden;

a) 1, 2 ve 3’üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında adaylık dâhil 3 yıl görev yapanlar,

b) 4, 5 ve 6’ncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapanlardan bulundukları eğitim kurumunda 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar,

c) 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapanlardan başvuruların son günü itibarıyla adaylığı kaldırılmış olanlar 3 yıllık çalışma süresi şartı aranmadan,

istemeleri hâlinde, il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

3-Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla zorunlu çalışma yükümlüğünü tamamlayacak olanlar istemeleri halinde il içinde 1, 2 ve 3’üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına yer değişikliği isteğinde bulunabilecektir.
 

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.