Farklı İstihdam Modellerine Son Verilmeli Atamalar Kadrolu Yapılmalıdır

Farklı İstihdam Modellerine Son Verilmeli Atamalar Kadrolu Yapılmalıdır

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, öğretmen istihdamında farklı modellere son verilmesi, atamaların kadrolu yapılması çağrısında bulundu.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, “Ucuz ve güvencesiz hizmet alımı emek sömürüsüdür. Sözleşmeli, ücretli, vekil, fahri gibi kadrosuz istihdam türleri statü hukuku anlayışına yakışmıyor. Ücretli öğretmenlikle mesleğin standartlarını düşürmek, öğretmenin emeğini ucuzlatarak personel masraflarından kısıntı yapmak, eğitimin kalitesine ve öğretmenliğin statüsüne ciddi bir darbe vurmaktır. 3+1 düzenlemesi elbette önemli bir adımdır ama yeterli değildir. Bütün kamu sistemi bir an evvel kadrolu istihdamda birleştirilmeli, adaletsizliklere son verilmelidir.” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, istihdamda güçlük çekilen yerlerde teşvik sisteminin hayata geçirilmesi gerektiğini, bunun yapılması durumunda bazı sorunların çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, kılık ve kıyafet yönetmeliğine de değinerek, yönetmeliğin darbe ürünü, darbecilerin izlerinin tamamen silinmesi için mücadelelerinin devam edeceğini belirterek, “Darbe ürünü kılık ve kıyafet yönetmeliğinin değiştirilmesi için altı yıldır sivil itaatsizliğimizi sürdürüyoruz. Hükûmetten, bir dayatmayı daha kaldırmasını istiyoruz. Kamu görevlisine ne giyeceğini bir yönetmelikle anlatmak, rüştünü ispat etmemiş bir kamu görevlisi fotoğrafı üretmektir ve kamu görevlisinin ciddiyetine halel getirir. Dayatmalara da yasaklara da karşı olan sendika olarak kararlıyız ve antidemokratik yönetmelik kaldırılıncaya kadar sivil itaatsizliğimizi sürdüreceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.