Eğitimde Tatil Uzatılacak Mı? Uzaktan Eğitim Sistemi Nasıl İşleyecek?

Eğitimde Tatil Uzatılacak Mı? Uzaktan Eğitim Sistemi Nasıl İşleyecek?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Eğitimde Tatil Uzatılacak Mı? Uzaktan Eğitim Sistemi Nasıl İşleyecek?'' gibi konulara dair önemli açıklamalarla AA Editör Masası'na konuk oldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 19 Mart 2020 tarihinde saat 11.00'de gerçekleşen AA Editör Masası toplantısında eğitim gündemine ilişkin soruları yanıtladı ve değerlendirmelerde bulundu. 

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Biz sınavı yüz yüze yapılan eğitimlerden yapacağız."

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Bütün vatandaşlar şundan emin olsun, çocuklarımızın, öğrencilerimizin hukukun her zaman koruruz."

Selçuk: "İkinci hafta tatil değil uzaktan eğitim. Uzayıp uzamaması, Bilim Kurulunun alacağı tavsiye kararları doğrultusunda ortaya çıkacak."

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "Öğrenciler yüz yüze hangi eğitimi aldılarsa sınav içerikleri de onlardır."

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Televizyonda eğitimle tam bir eğitim söz konusu olmaz, bunun farkındayız fakat tedbirimizi almak zorundayız."

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Dün itibarıyla 900 milyon öğrenci okulda değil. Bütün dünyada 1 milyara yakın öğrenci okula gitmiyor. Bu sayı artacak."

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Televizyonda vereceğimiz eğitim aynı zamanda geçmiş konularla, yüz yüze eğitimle de bağlantılı olacak."

Selçuk: "Destekleme ve yetiştirme kurslarını, bu virüsten dolayı ortaya çıkan telafi ihtiyaçlarını gidermeye yönelik hale getiren program hazırladık"

Selçuk: "(Okulların tatil edilmesi) Bu sürecin uzaması ya da uzamamasına ilişkin bizim hazırlıklarımız var, senaryolarımız var."

Bakan Selçuk: "Uzaktan eğitimimizin şu andaki merkezi televizyon çünkü internet erişimiyle ilgili bazı sınırlılıklar var."

Bakan Ziya Selçuk: "(Uzaktan eğitim dersleri) Pazartesi 09.00'da başlayacak. Dersler okuldaki gibi 40 dakika değil 20 dakika olacak."

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "(Uzaktan eğitim) Bütün ekip ve içerikler hazır, çekimler bitti."

Ziya Selçuk: "Özellikle sınav senesinde olan çocuklar için ekstra bazı çalışmalarımız var. Mesela sanal sınıflar."

Selçuk: "(Uzaktan eğitim) Diyelim çocuk izleyemedi, kaçırdı. Tekrar saatleri var. İlkokulun, ortaokulun, lisenin listesi ayrı. Bunların hepsi hazır."

Selçuk: "Bizim elimizde şu anda 3 tane sınav paketi var. Bu hazır, ben desem ki 'Bu paketi 5 dakika sonra hayata geçirelim', geçirebiliriz."

Selçuk: "(Sanal sınıflar) Bunların takvimi, hangi ilde ne zaman, hangi saatte açılacak, bunların hepsi hazır ve yayınlanacak."

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "(LGS ve YKS) Eğer sağlık koşulları bunu gerektirirse ertelenebilir. Tercihim ertelememek, zamanında yapmak sınavı."

Selçuk: "Televizyon kanallarıyla ilgili tüm ayrıntılar birazdan bütün televizyonlarda, haber mecralarında yer alacak. Şu anda dağıtımı yapılıyor."

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Özel okullardaki öğrencilerimize de 23 Mart günü akademik destek yazılımını açıyoruz."

Selçuk: "Anne babalar sınavla ilgili endişeye sahipse bilsinler ki kitap okuyan çocuklar sınavlarda daha başarılı. Ortak okuma saatleri yapabilirler."

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Psikososyal destek paketimiz bir iki gün içinde devreye giriyor."

Selçuk: "Yıllık programımız bu sene geçerli değil. Geçerli olan yıl sonunda öğrencilerimizin ulaşmasını beklediğimiz yere ulaşmak için telafi paketi."

Selçuk: "20 bin öğretmenin takvimiyle ilgili çalışılıyor. Tatil, virüs meselesinden dolayı biraz izliyoruz. Atama gibi takvimi de ilan edeceğiz."


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.