Eğitimde Kesinti İçin Değil Değil,Milli Servet İçin 1 Aylık Sömestri Tatili Gerekli

Eğitimde Kesinti İçin Değil Değil,Milli Servet İçin 1 Aylık Sömestri Tatili Gerekli

Eğitimde kesintiyi değil, tasarrufu destekliyorum.Bunun için bu KAMUAJANS" da,tviter hesabımda, facebook sayfamda zaman zaman bu konuyu dile getirmekteyim.Meslektaşlarımdan çok olumlu tepkiler almaktayım.

Eğitimde kesintiyi değil, tasarrufu destekliyorum.Bunun için bu KAMUAJANS" da,tviter hesabımda, facebook sayfamda zaman zaman bu konuyu dile getirmekteyim.Meslektaşlarımdan çok olumlu tepkiler almaktayım.20 yıldır uzun tatillerin uzun olduğunu dile getirdim.Nihayet bu önerim ,bu öğretim yılında iki ara tatil olarak uygulandı. Ancak ben uzun tatilden alınan iki haftanın ara tatiller biçiminde değil, sömestriye ilave edilmesinin doğru olacağını dile getirmekteyim. Daha önce sağlıklı eğitim ortamı için , iç turizmin ivme kazanması için,hastalık ve trafik kazalarından korunmak için bunun zorunlu olduğunu ifade etmiştim.

Şimdi de TASARRUF için önemini vurgulamak istiyorum. Türkiye"de 62 binin üzerinde resmi ve özel okullar var.Bunların 1 aylık elektrik, su,doğal gaz,servis ücretlerini bir hesaplarsak ,sadece bunun için bile SÖMESTRİ 1 AY OLMALI deriz. MİLLİ SERVET BOŞA GİTMESİN. Bu vatan hepimizin.

Şemsettin CERAN

"Eğitimde Yeniden Yapılanma" Kitabının Yazarı-Ankara 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.