Eğitimde Fetö'nün Kullandığı Açıkları Kapatacağız

Eğitimde Fetö'nün Kullandığı Açıkları Kapatacağız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni eğitim yılı başlarken uyarılarda bulundu. Erdoğan, “Türkiye ihanet çetelerinin istismar ettiği açıkları süratle kapatarak yoluna devam etmek mecburiyetindedir. Okullarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, müfredata ve kitaplara çok iyi sahip çıkmalıyız” diye konuştu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı'nın başlaması dolayısıyla yayınladığı mesajda, 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunan FETÖ ile ilgili uyarılarda bulundu. FETÖ'nün 'eğitimi' istismar ettiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, eğitim sisteminde var olduğu anlaşılan, 15 Temmuz darbe girişiminde yer alan ihanet çetelerinin istismar ettiği açıkları süratle kapatarak yoluna devam etmek mecburiyetindedir.Bunun için devlet ve millet olarak okullarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, çocuklarımızın zihin dünyasını biçimlendiren müfredata, kitaplara çok iyi sahip çıkmalıyız" dedi. Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

Büyük yol kat ettik

2023 HEDEFİ: Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasına en büyük katkıyı, eğitimde elde ettiği başarılar sağlayacaktır.

Ülke ve millet olarak, çok değil, çeyrek asır, yarım asır önce, standartlarımız öylesine düşüktü ki, eğitim ilk sıralarda kendine yer bulamıyordu.

Bunun için, Türkiye'ye ve Türk Milletine hizmet için 14 yıl önce yola çıktığımızda, önceliği, eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olmak üzere 4 alana vermiş, bunların en başına da eğitimi yerleştirmiştik.

ARTIK 'AYRICALIK' DEĞİL: Nitekim, Türkiye'nin özellikle son dönemde kat ettiği mesafenin en somut, en çarpıcı yansımalarını eğitim alanında görebilmemiz mümkündür. Bu başarının gerisinde çok büyük bir vizyon, çok büyük emekler, fedakarlıklar vardır. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' ilkemizin özünü de eğitim oluşturmaktadır. Kurduğumuz güçlü altyapı ve sağladığımız farkındalık sayesinde bugün ülkemizde tüm aileler, çocuklarına mümkün olan en iyi eğitimi vermenin çabası içindedir. Eskiden ayrıcalık olan ve çok az sayıda evladımızın yararlanabildiği özel okullar, fen liseleri, nitelikli eğitim veren anadolu liseleri, yine yüksek standartta eğitim imkanı sunan meslek liseleri gibi okullar, bugün ülkemizin en ücra köşelerine kadar yaygınlaşmıştır. Aynı şekilde yüksek öğretim, liselerden mezun olan hemen her öğrencimizin ulaşabildiği bir imkan haline dönüşmüştür.

FETÖ UYARISI

N e var ki ülkemize yönelik tehditlerin en çok istismar ettiği alanların başında da eğitim gelmektedir. Türkiye, eğitim sisteminde var olduğu anlaşılan, 15 Temmuz darbe girişiminde yer alan ihanet çetelerinin istismar ettiği açıkları süratle kapatarak yoluna devam etmek mecburiyetindedir.

Bunun için devlet ve millet olarak okullarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, çocuklarımızın zihin dünyasını biçimlendiren müfredata, kitaplara çok iyi sahip çıkmalıyız. Geçmişini çok iyi bilen, bugününe çok iyi vakıf, geleceği için çok büyük hayalleri olan nesiller 2053 ve 2071 vizyonlarımızın da teminatıdır. Bu düşüncelerle, 2016-2017 Eğitim- Öğretim Yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için hayırlı olmasını, başarılarla dolu olarak geçmesini diliyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.

FETÖ tehdidini zirvede liderlere anlatacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in 71'inci Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere bugün ABD'nin New York kentine gidecek. Zirve kapsamında yoğun bir diplomasi trafiğini yönetecek Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ı konakladığı The Peninsula Oteli'nde kabul edecek. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al-Thani ile zirve kapsamında görüşecek Erdoğan, ayrıca Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Japonya Başbakanı Şinzo Abe'yi de kabul edecek. Erdoğan'ın ikili görüşmelerinde Suriye krizi, mülteci sorunu, terörle mücadele konuları ele alınacak. 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili ikili görüşmelerinde bilgi verecek olan Erdoğan, dünya liderlerine FETÖ tehdidini anlatacak. FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili bilgileri paylaşacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet ve hükümet başkanlarıyla FETÖ'nün darbe kalkışmasıyla ilgili hazırlanan raporları da sunacak. Türk halkının demokrasiye sahip çıkma mücadelesini de vurgulayacak Erdoğan, dünyanın 170 ülkesinde eğitim maskesi altında faaliyet gösteren FETÖ'ye karşı dünya liderlerini uyaracak. Erdoğan, ABD ziyareti kapsamında, ABD'li yatırım ve iş çevreleriyle, kanaat önderleriyle, ABD'deki Türk ve Müslüman toplumu temsilcileriyle de bir araya gelecek. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.