EBA Canlı Derslere Ramazan Ayı Düzenlemesi

EBA Canlı Derslere Ramazan Ayı Düzenlemesi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni yayınladığı EBA Canlı Ders Programında 9.10.ve 12. sınıfların ders saatlerinin iftar saatine denk gelmektedir. Bu konu MEB'e yoğun bir şekilde şikayet gitmesine neden olmuştur.

Canlı Ders Programı konusundaki şikayetleri dikkate alan Milli Eğitim Bakanlığı, illere konuya ilişkin bir açıklama gönderdi. İftar saatlerine denk gelen dersler bir an önce düzeltilmelidir. 

MEB'in illere gönderdiği açıklamada ''Canlı sınıf uygulamamızın, ortaöğretim kısmında, 9.10.ve 12. sınıfların ders saatlerinin iftar saatine denk geldiği ile ilgili yoğun bir geri dönüş oldu. Bu nedenle, 12. Sınıflar için planlanan 20:00- 22:00 saatlerine, ders programında iftar saatlerine denk gelen 9 ve 10. Sınıfların da ilave edilmesi ile ilgili çalışma yapılıyor. Buna göre okul müdürlüklerimiz,iftar saati farklarını ve buna benzer yaşanabilecek durumları dikkate alarak Ramazan ayı için planlama yapabilirler." denildi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.