EBA Canlı Ders Uygulamasında Okul Yöneticilerinin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

EBA Canlı Ders Uygulamasında Okul Yöneticilerinin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Canlı Ders konusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Öğretmenlerimizin, öğrencileriyle uzaktan sanal ortamda ders yapmak amacıyla 8. sınıflar, lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflar için sadece EBA Canlı Ders özelliğini kullanması gerekmektedir. Bu sayede öğrencilerimizin kişisel verileri başka platformlara taşınmamış olacaktır. EBA dışındaki platformlar üzerinden sanal sınıf uygulaması yapılması halinde, bu platformlara kullanıcılar sosyal medya hesapları aracılığıyla giriş yapmamal

1- EBA Canlı Sınıf oluşturma yetkisi okul müdürleri ve müdür yardımcılarındadır.

2- Okul Yönetimi ders yapabilecek öğretmenlere atama yapabilir. Bilgisayarı internet bağlantısı olmayan öğretmenlere ders ataması yapılmaması daha doğru olacaktır. Öğrencileri ile online olarak ders yapmak isteyen öğretmenlerimiz için sunulan bir hizmettir. Hangi derslere, canlı ders aracılığıyla ilgili zorunluluksal bir durum yoktur, idareye ve öğretmenlerin durumlarına, planlama bırakılmıştır. Önemli olan derslerin verimliliğidir.

3- Öncelikle https://cdn2.eba.gov.tr/pub/ogretmenler-icin/11.mp4 ya da https://youtu.be/EuXI04-rpf4 adresinde bulunan ''Okul Yöneticileri - Canlı Dersi Nasıl Oluştururum?'' adlı videoyu ileyiniz. Videoda anlatılan bir noktada değişikliğe gidilmiştir. Şöyle ki; kaliteli ve verimli bir deneyim yaşanması için her okulun canlı ders yapabileceği saatler farklıdır. Okul müdürleri ve müdür yardımcıları kendi ekranlarında görecekleri saatler için canlı ders oluşturabilirler.
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.