DYK Ücretli Öğretmen Başvuru Ekranı Tekrar Açıldı

DYK Ücretli Öğretmen Başvuru Ekranı Tekrar Açıldı

KamuAjans.Com-Destekleme ve Yetiştirme Kursu(DYK) Ücretli Öğretmen Başvuru Ekranı Tekrar Açıldı.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ücretli öğretmenler için müracaat ekranı yeniden kısa süreliğine açılmıştır. Müracaat etmek isteyen ücretli öğretmenler Destekleme ve Yetiştirme Kursları Web sayfası üzerinden müracaatlarını yaparak evraklarını müdürlüğümüz Sınav Hizmetleri Şubesine teslim ederek onaylatmaları gerekmektedir. 

Başvuru onayı için gereken belgeler;

1. Başvuru formunun çıktısı (İlgili bölüm imzalanarak),

2. Diploma fotokopisi (Aslı ile birlikte),

3. Formasyon belgesi (Varsa aslı ile birlikte),

4. Son girilen KPSS sınavının sonuç belgesi,

5. Arkalı önlü kimlik fotokopisi (Aslı ile birlikte).

Açılacak kurslar 5.Sınıf seviyesinden başlayarak mezun öğrenci seviyesine kadar devam etmektedir. İlköğretim sınıf öğretmenliği vb. ilköğretime yönelik branşlarda görev verilemediğinden bu branşlardaki öğretmenler başvuru yapsalar dahi görev alamamaktadırlar. Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler ise aynı tarihlerde online başvurularını tamamlayarak, başvuru anındaki tercih ettikleri okullarla irtibata geçmeleri gerekmektedir. Kadrolu öğretmenlerin başvuru onaylatma işlemini yapmalarına gerek yoktur.

Ayrıca konu ile ilgili detaylı bilgi Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün http://odsgm.meb.gov.tr adresinden takip edilebilecektir.
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.