Bu Öğretmenlere Ders Programı ve Nöbet Kolaylığı Sağlanacak

Bu Öğretmenlere Ders Programı ve Nöbet Kolaylığı Sağlanacak

Milli Eğitim Bakanlığı il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazı ile “Engelli çocuğu bulunan öğretmenler” in nöbetlerinin kolaylaştırılmasını istedi. Bu öğretmenlere hem nöbetlerde hem de haftalık ders programlarında kolaylık gösterilecek.

 MEB, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği “Engelli çocuğu bulunan öğretmenler” konulu yazıda, bu durumdaki öğretmenlerin haftalık ders programları ile nöbetlerinin belirlenmesinde gün ve saat tercihlerine öncelik verilerek düzenleme yapılmasının kararlaştırıldığı belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği  “Engelli çocuğu bulunan öğretmenler” konulu yazıda, bu durumdaki öğretmenlerin haftalık ders programları ile nöbetlerinin belirlenmesinde gün ve saat tercihlerine öncelik verilerek düzenleme yapılmasının kararlaştırıldığı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yusuf Tekin imzasıyla yayınladığı bildiride;

"ilgi (c) Ekim 2015 Kurum İdare Kurulu toplantısında görüşülen gündem maddelerinden birisi de; engelli çocuğu bulunan öğretmenlerin haftalık ders programları ile nöbetlerinin belirlenmesinde gün ve saat tercihlerine öncelik verilerek düzenleme yapılması konusudur. Bilgilerinizi ve iliniz eğitim kurumlarında görev yapan bahse konu öğretmenlerimiz  için gerekli kolaylığın gösterilmesi hususunda; bilgilerinizi ve gereğini rica ederim."

Bu yazının tüm hakları kamuajans.com'a aittir. "www.kamuajans.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.