Bu ilçede Evde Kitap Okuyarak Hediye Kitap Kazanıyorlar

Bu ilçede Evde Kitap Okuyarak Hediye Kitap Kazanıyorlar

Kamuajans.com – Koronavirüs pandemisi sebebiyle uzaktan eğitimin devam ettiği bu dönemde tüm eğitimciler öğrencilerinin eğitimden kopmaması için iletişimi sıkı tutmaya özen gösteriyor.

Eğitimcilerin öğrencilerinin uzaktan eğitimde sorun yaşamaması kendilerini okuldaki kadar bilgiyle doyurabileceği ortamlar oluşturmayı hedeflediklerine geçtiğimiz günlerde şahit olmuştuk. Öyle ki bilgisayarı olmadığı için uzaktan eğitime katılamayan öğrencilere bilgisayar hediye eden eğitimcilere şahit olmuştu. 

Bir güzel haber bu sefer Denizli'den geldi. Denizli ilinin ilçesinde İlçe Milli Eğitim müdürlüğü'nün başlatmış olduğu proje kapsamında evde kalanlar içi kitap okumayı teşvik etmek amacıyla okuduğu kitapları karşılığında kitap hediye ediliyor. Yaklaşan LGS sınavı öncesinde Kale İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım'ın önderliğinde muhtarlar ve öğretmenler vasıtasatıyla sınava hazırlanan öğrencilere LGS kitapları ulaştırılıyor. LGS sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik LGS hazırlık kitapları için öğretmenler ve hayırsever vatandaşlar sponsor olurken. Artıbir yayınlarıda destekte bulundu. Mahalle mahalle ev ev dağıtılan kitaplar öğrencilerin eğitime katkı sağlaması hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.