Bakan Selçuk'tan PIKTES Öğretmenlerini İlgilendiren Açıklama

Bakan Selçuk'tan PIKTES Öğretmenlerini İlgilendiren Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir süredir kadro bekleyen PIKTES Öğretmenlerini ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklama PIKTES Öğretmenlerini bir hayli heyecanlandırdı.

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamındaki öğretmenler hakkında da değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu öğretmenlerin yaklaşık 1,5 ay sorun yaşadığını ifade etti.

PIKTES öğretmenlerinin sorununun kısa süre önce çözüldüğünü kaydeden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Kadrolu öğretmenliğin bir sınavı var. Sınava kim girer kazanırsa o, öğretmenliği alır." diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaşanan salgın sürecinin kriz olarak değil fırsat olarak görülmesi gerektiğini dile getirdi. Süreç içerisinde öğretmenlerin dijital becerilerinin ve topluma katkılarının arttığını kaydeden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Vefa Sosyal Destek Gruplarında görev alan öğretmenlerin toplum adına büyük bir sorumluluk üstlendiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.