Atanmış İşsiz Öğretmenler Göreve Başlamayı Bekliyor

Atanmış İşsiz Öğretmenler Göreve Başlamayı Bekliyor

Kamuajans.com – Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçtiğimiz haftalarda gerçekleştrdiği 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının ardından ataması gerçekleşen öğretmen adayları önceki işlerinden istifa ederek atanacakları eğitim kurumlarını beklemeye başlamıştı.

Koronavirüs sebebiyle eğitime ara verilmesi yeni atanan öğretmenlerinde çalışacakları kurumlara atanmalarına engel olmuş Milli Eğitim Bakanı yöneltilen bu soruya okullarda yöneticilerin bulunmadığını ve evden eğitime geçilmesi sebebiyle öğretmenlerin atamalarının sonuçlandırılamadığını açıklamıştı. Bu açıklamadan tatmin olmayan atanmayı kazanan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı'nın harekete geçmesi için sosyal medyada seslerini duyurmaya çalışıyor.

20 bin meslektaşımız atanmasına rağmen eğitime verilen zorunlu aradan dolayı görevlerine başlayamadı. Meslektaşlarımızın büyük bir kısmı da atandıkları için çalıştıkları işlerinden çıkarıldı.Bir an önce görevlerine başlamayı bekliyorlar.

Atanmış İşsiz Öğretmenlerimizin göreve başlatılmalarında gecikilen her günün, ileride mağduriyet ve hak kaybı teşkil etmesi söz konusudur. Bir an önce gereken yapılmalı, meslektaşlarımız göreve başlatılmalıdır 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.