Hava Durumu

30 Ağustos Zafer Bayramında öğretmen ve idarecilere ek ders ücreti ödenecek mi?

30 Ağustos günü Resmi tatil. Hem resmi tatil hem de yaz tatili olması sebebiyle okullar kapalı. Peki 30 Ağustos günü öğretmen ve idarecilere ek ders yazılır mı?

Haber Giriş Tarihi: 31.08.2022 10:33
Haber Güncellenme Tarihi: 31.08.2022 11:33
https://www.kamuajans.com/
30 Ağustos Zafer Bayramında öğretmen ve idarecilere ek ders ücreti ödenecek mi?

30 Ağustos günü okul müdür ve müdür yardımcılarının ek ders hesaplaması nasıl olacak?

Milli Bayram günlerinde ek ders ödemesi yapılıyor. Ücret Karşılığı Çalışan Öğretmen dışındakilere ise 16. Maddenin B Bendine göre ek ders ödemesi yapılması gerekmektedir.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI YÖNETMELİĞİNDE YER ALAN EK DERS KARARI
b) (Değişik: 21/07/2007 tarihli ve 26589 sayılı R.G. Yayımlanan BKK ile) İl düzeyinde millî ve mahalli bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahalli bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde (Değişik: 10/05/2008 tarihli ve 26872 sayılı R.G. Yayımlanan BKK ile) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Ancak, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde mebbis yöneticisiözel büro veya arge biriminde görevli öğretmenlere bu ücret ödenmez.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.