2020 Yılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirmeleri Takvimi (10 Nisan 2020)

2020 Yılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirmeleri Takvimi (10 Nisan 2020)

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından 41289672-903.01-E.6317709 sayılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirmeleri konulu 10 Nisan 2020 tarihli resmi yazı yayınlandı.

Genel Müdür Hamza Aydoğdu imzalı resmi yazıda ''Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde eğitim kurumu yöneticiliklerine valiliklerce yapılacak görevlendirmelere ilişkin iş ve işlemerin, ekte yer alan 2020 Yılı Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yeniden Yönetici Görevlendirme ve 2020 Yılı Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına İlk Defa Yönetici Görevlendirme Takvimleri çerçevesinde yürütülmesi uygun görülmüştür. 

Bakanlığımızca, ülkemizde etkisini göstermekte olan Covid-19 salgınının neden olduğu solunum yolu hastalıklarından koruma ve kontrol önlemlerinin alınması için gerekli tedbirler hassasiyetle uygulanmaktadır. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda ekte yer alan takvimler çerçevesinde eğitim kurumu yöneticilerine görevlendirmelerde; başvuruların elektronik ortamda alınması, istenilecek belgelerin MEBBİS veri tabanından elde edilmesi, gerekli görülmesi halinde e-posta yoluyla istenilmesi, ancak lüzum görülmesi halinde belgenin aslının talep edilmesi yoluyla oluşabilecek personel hareketliliğinin engellenmesinin sağlanması gerekmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürlüklerince, yönetici görevlendirme iletişim ve koordinasyon biriminin oluşturulup telefon ve e-posta bilgilerinin il milli eğitim müdürlüklerinin web sayfalarında paylaşılarak herhangi bir mağduriyet oluşmaması için başvuru sahiplerinin bilgilendirilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz ve rica ederim.'' denilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.