19. Milli Eğitim Şurası'nda Alınan Kararlar Hayata Geçirilmelidir!

19. Milli Eğitim Şurası'nda Alınan Kararlar Hayata Geçirilmelidir!

Kamuajans.com - Antalya’da yapılan Eğitim-Bir-Sen 35. Başkanlar Kurulu toplantısında önemli kararlar alındı. Bu önemli kararlardan biri de 19. Milli Eğitim Şurası'nda alınan kararların hayata geçirilmesiydi.

Kamuajans.com - 19. Milli Eğitim Şûrası’nda alınan kararlar uygulanacak mı? Bunu zamanla göreceğiz...<br />

<br />

19. Milli Eğitim Şûrası’nda alkollü içki ve kokteyl hazırlama dersinin kaldırılması, ilkokul 1, 2 ve 3. sınıflara da din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin konulması, ortaokulda hafızlık eğitimi alacak öğrenciler için ara verme süresinin 1 yıldan 2 yıla çıkarılması ve ara verilen sürelerde öğrencilere dışarıdan sınav hakkı verilmesi, değerler eğitimine öğretim programlarında etkin bir şekilde sarmallık anlayışla yer verilmesi, öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesi, öğretmenlere 4 yıla bir yıpranma payı verilmesi, Osmanlı Türkçesinin Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Sosyal Bilimler Liselerinde zorunlu, diğerler liselerde ise seçmeli ders olarak okutulması, ortaokullarda 5, 6 ve 7. sınıflarda birer saat rehberlik dersinin konulması gibi önemli kararlar alınmıştır. Şûra kararları ivedilikle hayata geçirilmelidir.<br />

<br />

<a href="http://kamuajans.com">kamuajans.com</a> - özel haber

<br />

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.