11.500 Öğretmen Bu Yüzden İade Edilmiyor!

11.500 Öğretmen Bu Yüzden İade Edilmiyor!

KamuAjans.Com-Başbakan Binali YILDIRIM'ın Diyarbakır'da STK yöneticileri ile yaptığıı toplantıda ölücü terör örgütün ve uzantıları ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle 14.000 öğretmenin yer değişikliğine tabi tutalacağı açıklamasından sonra 8 Eylül 2016 tarihinde 11.500 öğretmen açığa alınmıştı.

Açığa alınan öğretmenler için MEB, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Emniyet yetkileri arasında yapılan çalışmalar sonucunda eyleme katılan, eyleme katılıp pankart taşıyan, sadece okula gitmeyen, cenazeler katılılan , sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlar göz önünde tutulup ihraç ve göreve iade lsitelerin oluştulurduğu ve bu listelerin MEB'e gönderildiğini daha önce yaptığımız haberlerde belirtilmiştik.

4.300 öğretmen ile açığa almanın en çok olduğu Diyarbakır için Ak Parti Milletvekili Galip Ensarioğlu'da geçtiğimiz günlerde çalışamaların bittiğini ve çok kısa bir süre içinde iadelerin başlayacağını ve Diyarbakır'da 650 civarında ihraç olduğunu ifade etmişti.

Yaklaşık olarak açığa almalar üzerinden bir buçuk ay geçmesine rağmen ve yetkililer tarafından iadelerin çok kısa bir süre içinde yapılacağı açıklamalarına rağmen bu konuda iadelerin başlamaması bu sürecin ne kadar daha uzayacağı sorusunu akıllara getirirken yetkililerden aldığımız bilgiler doğrultusunda çalışmaların bittiği fakat yeni mağduriyetler oluşmaması adına özelikle ihraç listesinde olan öğretmenler için ayrıca bir çalışmanın daha yapılarak hata oranını en aza indirmek isteyen yetkililerin bu yüzden bu konuda bir işlem yapmayıp nihai son çalışmadan sonra göreve iade ve ihraç listelerri sonucu iade ve ihraçların başlayacağını belirti.

11.500 öğretmen konusunda en son Eğitim Sen tarafından yapılan açıklamada da göreve iadelerin Ekim ayı sonuna doğru başlayacağı ifade edildi bu gelişmeler doğrultusunda çalışmaların bititği fakat haberimzide beliritğimiz üzere mağduriyerler oluşmaması adına daha detaylı bir çalışma yapıldığu ve bu çalışmalarda da sona gelindiğini ve Ekim ayı bitmeden göreve iadelerin başlayacağını söyleyebilriz.

mebpersonel

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.