Diyanet'in Sendika Temsilcileriyle Yaptığı Toplantıyı Önemsiyoruz

Diyanet'in Sendika Temsilcileriyle Yaptığı Toplantıyı Önemsiyoruz

Diyanet İşleri Başkanlığı sendika temsilcileriyle bir toplantı yaparak istişare de bulundu. Genel Merkezi Ankara’da bulunan Diyanet Hizmet Kolundaki sendika temsilcilerini makamında kabul eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet ve personel sorunlarıyla ilgili istişare de bulunarak çeşitli konular da bilgi verdi.

Toplantıya Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Prof. Dr. Ramazan Muslu, Dr. Selim Argun ve sendikaların genel başkanları katılırken, Diyanet Bir-Sen’i Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Silindir temsil etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sendikalarla toplantı yaparak istişare de bulunmasının yararlı olacağını defalarca açıkladıklarını ve bu konuyu makamdan da talep ettiklerini belirterek, taleplerinin yerine gelmesinden memnun olduklarını, ancak bu toplantıların yıl da birkaç defa tekrarlanmasının faydalı olacağına işaret ederek açıklama yaptı. 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kurumsal sorunları olduğu kadar, personel sorunlarının da bulunduğunu ve bu sorunların çözümü için istişare yapılmasının gerekli ve yararlı olduğuna dikkat çeken Hasan Türüt, “Öncelikle Sayın Başkana ve Başkan Yardımcılarına teşekkür ediyorum. Sendika olarak, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sendika temsilcileriyle bir araya gelerek istişare de bulunmasının yararlı olacağını defalarca ifade ettik. Talebimizin geçte olsa karşılık bulması bizi sevindirmiş ve memnun etmiştir. Diyanet İşleri Başkanlığı şahsın veya herhangi bir sendikanın kurumu değildir. Tüm Müslümanların ve hepimizin değer verdiği güzide bir kurumdur. Tüm sendikalar hem yetkili sendikadan hem de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tutumundan şikâyetçi idi. Bunu da basın açıklamalarıyla defaten ifade ettiler. Bu toplantıları istememizdeki amaç bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir! Sendikalar arasındaki problemler çözülsün, Diyanet, amacına uygun hizmet versin. Bizler de sendika olarak güzide kurumumuza hizmet edelim. Müslümanlar eksiksiz olarak, yerinde ve zamanında verimli bir şekilde hizmet alabilsinler. Bundan başka bir amacımız olamaz. Nitekim Sayın Başkan, sendika temsilcilerini davet ederek makamında ağırladı. Gayet güzel ve hoş oldu. Sendika temsilcilerini dinledi. Sorunlar tartışıldı. Bu iyi bir gelişmedir. Sendika olarak bu tür toplantıların yıl da birkaç defa tekrarlanmasından yanayız. Kurumun göremediği eksikleri, aksaklıkları sendikalar daha iyi görebilmekte ve çözüm önerileri de kesin sonuca götürebilmektedir. Bu tür toplantılar, sendikalar ile kurum arasındaki bağların kuvvetlenmesine de vesile olur, ayrıca kurum ve sendikaların bir araya gelerek çeşitli konular da istişare de bulunmaları sorunların daha kısa bir zaman da çözülmesini sağlar. Bu itibarla yapılan toplantı çok anlamlı ve değerlidir. 

Diyanet Bir-Sen olarak, resmi yollarla makama ilettiğimiz sorunların ve çözüm önerilerinin dikkate alınmasının yararlı olacağı kanaatindeyiz. Bunun da kısa zaman da ayrı bir toplantı da ele alınacağını ümit ediyoruz. Sendika ayrımı yapmadan tüm sendika temsilcilerinin davet edilerek istişare de bulunulmasını önemsiyoruz. Bizim için bu toplantı anlamlı ve sevindiricidir. Bu vesileyle Sayın Başkan başta olmak üzere Başkan Yardımcılarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.