Hava Durumu

Öğretmenler Sınavsız Alıma Karşı

KamuAjans.Com-Milli Eğitim Bakanlığının sınavsız atama koşullarını yayınlaması sonrasında KPSS ÖABT sınavına giren onbinlerce öğretmen adayı aylarca çalıştıkları ve başarılı oldukları sınav sonrası Milli Eğitim Bakanlığının aldığı bu karara karşı duruş sergileyerek tavırlarını ortaya koydu.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 20:16
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 22:16
https://www.kamuajans.com/
Öğretmenler Sınavsız Alıma Karşı
 Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önce yayınladığı sınavsız atama yazısına karşı KPSS ÖABT sınavına aylarca çalışarak emekleriyle kazanan öğretmen adayları MEB'in bu uygulamadan vazgeçmesi için sosyal medya aracılığı ile seslerini duyurmaya çalışıyor.

MEB'in Sınavsız Atama Yazısı


Atama bekleyen öğretmenler öğretmen alımının KPSS ÖABT sınavı ile olabileceğini harici bir uygulamanın uygun olmayacağını heleki sınavsız alımının kendilerine haksızlık olarak görecekleri yönünde paylaşımlarda bulunuyor.Aylarca çalışıp sınavlara çalışan, bu yolda maddi manevî yıpranan onbinlerce öğretmene büyük haksızlığın vebali altında MEB'in kalacağını belirten öğretmen adayları bin bir zorluklarla başardıkları ÖABT sınavı sonrasında hakettikleri yere sınavsız olarak atanacaklara karşı duruş gösteriyor.

Sınavsız atamadan en çok yararlanan dershane öğretmenlerinede sitemde bulunan atama bekleyen öğretmenler kapanan dershaneler sonrası her ne kadar dershane öğretmenleri mağdur olsada mağduriyeti yeni mağduriyetler yaratarak düzelmeyeceği belirtiyorlar.

KPSS ÖABT sınavına girip atanmayı bekleyen 450 bin öğretmen olduğunu belirten öğretmen adayları bu kadar yüksek sayıda atama bekleyen varken sınavsız olarak öğretmen alımının adaletsizliğinden dert yanıyor ve üvey evlat muamelesi görmek istemiyorlar.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.