Öğretmen Atamaları İçin Mülakat Yerleri

Öğretmen Atamaları İçin Mülakat Yerleri

MEB, 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında mülakat yerlerini bugün açıklayacak.

 Milli Eğitim Bakanlığı 10 Ekim'de atamasını yapacağı 15 bin öğretmen ataması için ön başvuruları geçtiğimiz 4 gün içerisinde almıştı. İlkatama ekranından alınan ön başvurular sonrasında öğretmen atama takvimine göre mülakat yerleri ve tarihleri bugün açıklanacak.

MEB, yaklaşık 190 bin ön başvuru içerisinden 38 bin öğretmeni mülakata çağıracak. Daha önce KPSS P10 puanı ile atanacak branşlar için ise yaklaşık 7 bin atama bekleyen öğretmen mülakata çağırılmıştı. Toplamda ise 45 bin öğretmen mülakata çağırılmış olacak ve 15 bini atanacak.2016 EYLÜL-EKİM SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA DÖNEMİ MÜLAKAT GİRİŞ BELGELERİ

(Belgeler yayınlandığı an bağlantı aktif olacaktır, periyodik aralıklarla yenileyiniz)Mülakat yerleri, saatleri ve diğer bilgileri bakanlık bugün, gün içerisinde açıklayacak. Mülakat yerlerinin ön başvuruda adayların seçtikleri 1. sıradaki iller olması bekleniyor.

Mebpersonel.com  

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.