Mülakata Çağrılmayanlar Şubat Atamasında Çağrılacak Mı ?

Mülakata Çağrılmayanlar Şubat Atamasında Çağrılacak Mı ?

KamuAjans.Com-Geçtiğimiz haftalarda ataması gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmen atamalarında 13 bin sınıf öğretmeni mülakata çağırılmıştı.Mülakata çağırılmayan öğretmenlerin kafasını karıştıran konu ise bundan sonra ortaya çıkıyor.Şubat ayında muhtemel olan öğretmen atamalarında gerçekleştirilecek mülakatlara daha önce çağırılmayan öğretmenlerin çağırılacak mı ? Yoksa haklarını kaybettiler mi ?

 Mülakata çağırılmayan öğretmenler ikinci bir mülakatın gerçekleştirilmesi gerektiği yönünde görüş bildirirken diğer branş öğretmenleri 13 bin öğretmen'in daha önce çağırılması ile zaten gereken kontenjanın verildiği fikrinde buluşuyor.

Bir diğer kesimde ise 3 bin barajının aşılması durumunda mülakatların gerçekleştirileceği kanaati hakim olmuş durumda.Mülakat tartışmaları hala gündemde tazeliğini koruyorken mülakat ile atama hakkında hala öğretmenlerin yeterli bilgiye sahip olmadıkları izlenmektedir.

Resmi kaynaklardan yapılan açıklamaya göre ise mülakat'ın bundan sonra her kurumda devam edeceği ve her alımda uygulanacağı açıklanmıştı.Buna göre mülakata çağırılmayan öğretmenlerin bir sonraki atama döneminde kontenjan açılması durumunda mülakata çağırılacağı düşünülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.