MEB Ne Kadar Sözleşmeli Öğretmen Alacak?

MEB Ne Kadar Sözleşmeli Öğretmen Alacak?

KamuAjans.Com-Kamudaki fetö temizliğinde bir çok kurumda personel açığı meydana geldi.Bunlardan biride Milli Eğitim Bakanlığı şuan okulların tatil olmasından dolayı etkisi fazla hissedilmeyen operasyonun yeni eğitim öğretim yılının sorunsuz geçebilmesi için açığa alınan öğretmenlerin yerine yenilerinin gelmesi gerekmektedir.Ağustos'da atama yapılmayacağını daha önce açıklayan Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ atama bekleyen öğretmenler için kamudaki açık fırsatı ağuustos ataması olmayacağından kapansada söz

Açığa alınan öğretmenlerin yeri sözleşmeli öğretmen formülüyle doldurulacak. Eylüle kadar 50 bin sözleşmeli öğretmen atanacak. Adaylar, KPSS ve sözlü sınav başarısına göre değerlendirilecek.

OHAL kapsamında alınması gereken tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararnameyle Milli Eğitim Bakanlığının boş öğretmen norm kadrosu bulunan örgün ve yaygın eğitim kuramlarında sözleşmeli öğretmen istihdam edilebilecek.

Sözleşmeli öğretmen alımı, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan sırasına konulmak kaydıyla yapılacak, her bir pozisyonun üç katına kadar aday arasından Bakanlık, sözlü sınav başarısına göre atama yapacak. Sözleşmeli öğretmenliğe atanacakların başvuruları, sözlü sınava alınacakların belirlenmesi, sözlü sınav konuları, sözlü sınavın usul ve esasları, atanmaları Milli Eğitim Bakanlığınca yürürlüğe konulan yönetmelikle düzenlenecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.