ABONE OL

Türkiye'nin İlk Irkçı Partisi Kuruldu

Yine burada yer alan programa göre parti "Türk milletinin, Türk yurdunda kayıtsız şartsız hakim, tam bağımsız ve birlik olarak yaşamasını amaçlayan Türkçü düşüncenin ürünü" olarak kuruldu.

Tek başına iktidara gelme amacı ile yola çıktığını belirten partinin programında Türk milleti, "anne ve baba soyu olarak Türk ırkına mensup, ana dili Türkçe, Türk kültürüne mensup ve Türk ırkına mensup olanlar kadar Türkleşen (Türk olduğunu hatırlayan ve uyanan) kişilerin, bir araya geldiği bir kitle" olarak tanımlandı.

'TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR DEMEK İÇİN KURULDUK'

Partinin iç ve dış politikasının temelini de bu kitlenin her açıdan faydasını sağlamak üzere oluşturduğu belirtildi. Parti programında yer alan kuruluş amaçları içinde "Türkü dünyada en üstün ırk olarak gördüğümüz için, Türkiye Türklerindir demek için kurulduk" ifadeleri dikkat çekti.

​'VATANIN BEKASI TÜRK OLMAYANLARIN İDARESİNDE OLMAYACAKTIR'

Parti programında yer alan hedeflerden bazıları şöyle:

Irkı esas alan Ötüken Birliği Partisi'ne göre millet, ırk demektir. Bizler ırkımızı (milletimizi) daha çok yükseltmek için çalışmalar yapmayı kutsal görev kabul ederiz. Türk ırkının varoluş gayesi dünyaya hakim olmaktır, Türkçülük görüşünün kaynağında din mezhep birlikteliğini ölçü kabul etmeyiz kan birliği esastır.

Türkçülüğü devletimizin temel felsefesi yapmak temel hedefimizdir.

Devletin resmi makamlarında Türklük şuuruna sahip olmayanların görev almasını reddeder.

Türkiye Cumhuriyeti siyasetine yine Türkler karar verecekler ve uygulayacaklardır. Türk siyasetinde, Türk milletvekilleri ve Türkçü millet vekilleri olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti vatanının bekası Türk olmayanların idaresinde olmayacaktır.

'ASKER VE POLİSLER TÜRK KÖKENLİ OLACAK'

Asker ve polislerimiz Türk kökenli olacak, yabancılarla evlilikleri yasaklanacaktır.

Mülteci akını durdurulacak, Türk tabiyetine geçenlerin vatandaşlıkları iptal edilerek ülkelerine geri yollanacaktır.

İdam cezası kapsamlı olarak suçlar kapsamında uygulamaya geçirilecektir.

'İMAM HATİPLER KAPATILACAK'

Ülkemizin yıllık imam ihtiyacını karşılayacak miktarda imam yetiştirecek okullar hariç tüm imam hatip liseleri kapatılacaktır. Kalan imam Hatip liselerinin müfredatı yeniden düzenlecek, analitik ve bilimsel düşünme yetisi kazandırılmış, kültürlü, felsefe ve sanat bilen imamlar yetiştirilecektir.

İlk, orta ve lise seviyesindeki okullarımızda ‘Andımız'ın ve ‘İstiklal Marşımız'ın' okunması yeniden mecburi hale getirilecektir.

Cemaat ve tarikatlar eğitim sisteminden uzaklaştırılacak, tarikat ve cemaat yurtları kapatılacaktır.

Türk devletleri dilleri okullara seçmeli ders olarak verilecektir. Yabancı dillerde tedrisat ancak liselerde başlayacaktır.

Din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin içeriği yeniden düzenlenecektir. İlkokul seviyesinde asla din eğitimi olmayacaktır. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Dinsiz TÜRK Olmaz 2 yıl önce

Böyle anlayış olmaz,dinsiz insan yetiştirme çabası içinde olan Türkün kıymeti hiçtir

Misafir Avatar
NECMETTİN YOLCU 2 yıl önce

Bozkurtu görünce çok heyecanlandım.
Hayırlı oılsun.Çokta ırkçı sayılmaz.

Misafir Avatar
Konyalı 2 yıl önce

Türklük ne zamandan beri ırkçılık oldu? Suriyelilerde filistinlilerde mısırlılarda sorun yok Türk olunca mı ırkçılık oluyor o zaman yaşasın Türk ırkçılığı!!