Kamuajans.com - 2019 Yılı Adaylık Kaldırma Sınavı başvuruları 1-15 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılmıştı. Sınav 8 Aralık 2019 tarihinde saat 14.00'da 81 il merkezinde yazılı olarak tek oturumda yapıldı. Sınavda, adaylara toplam 100 adet çoktan seçmeli (5 seçenekli) soru soruldu.

Sınavda 657 ve 4483 sayılı kanunlar (%15), 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ( kısım 8 ve 9 hariç ), 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun. Bakanlık teşkilatı, görevleri ve mevzuatı (%30), 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu, 1 No'lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde MEB'e ilişkin hükümler, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumlan Kanunu, Görevin gerektirdiği diğer mevzuat, 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu, 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu, ç) Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği, Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği,MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi, Aday Öğretmenlik Yetiştirme Süreci. Öğretmenlik uygulamaları (%50), Eğitim öğretimin planlanması, Öğrenme ortamları, Sınıf yönetimi, Öğretim yöntem ve teknikleri, Ölçme ve değerlendirme, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük (%5) konularından sorular soruldu.

SORU VE CEVAPLAR
Loading...
Anahtar Kelimeler:
Aday öğretmenlik
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Aday öğretmen 2 1 ay önce

Hocam yayınlanmış gruplarda donuyor soru kitapçığı.

Misafir Avatar
aday öğretmen 1 ay önce

hocam sorular hala yayımlanmadı