Anadolu Sağlık Sen 8. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor
Sağlık çalışanlarına verilen sözleri gündem de tutarak, sağlık çalışanlarının beklentilerini gündeme taşıyarak sağlık çalışanlarının sesi olmaya devam etti. Adeta sessiz yığının sesi oldu. İlkeli sendikacılık anlayışından aldığı güçle 8. Yılını kutluyor.
 
Meşakkatli ve özverili bir çalışma gerektiren sendikacılığın, sendikacılık mevzuatı, kurumun yasa ve yönetmelikleri ve tüzüğün ilkeleri doğrultusunda hareket edilerek çalışanların yeni kazanımlar elde etmesi, hak ve hukukunun korunması doğrultusunda çalışmalar yaparak sosyal ve kültürel olarak kendini geliştirmesi, çalışanların mesleki sorunlarının tespiti ve giderilmesi noktasında ise, ilgili kurumların dikkatinin çekilmesi gibi konular da misyon sahibi olan Anadolu Sağlık Sen, dikkatli ve titiz çalışmalarıyla sağlık çalışanlarının gözdesi olmaya devam ediyor. 
Kurulduğu 12 Eylül 2011 tarihinden itibaren daime sağlık çalışanlarının yanında yer alan ve tüm çalışanların en yakın dostu olan Anadolu Sağlık Sen, kamu sendikacılığı yapmaya özen göstermiş ve siyasi partilere eşit mesafe de kalmaya dikkat etmiştir. Hiçbir dernek ve kuruluşa yakın olmadan, yasalardan aldığı güçle tüzük amaçlarını gerçekleştirebilmek için çalışan sendikanın duruşu ve çalışmaları takdire ve övgüye mazhar olurken, hak, hukuk, dayanışma, birlik ve erdem hareketi olmanın örneğini sergilemiştir. 
8. kuruluş yılı nedeniyle bir açıklama yapan Genel Başkan Necip Taşkın, milli, manevi ve insani değerlerin, emeğin, hakkın, hukukun ve insanı yaşatmanın önem verdikleri hususlar olduğuna vurgu yaptı ve bu değerlere sahip çıkmanın erdemli olmayı zorunlu kıldığını belirterek şunları söyledi:
“Sendikalar kanunu doğrultusunda, tüzükte belirtilen amaçları gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Amacımız, sağlık çalışanlarının mesleki, ekonomik, kültürel ve sosyal sorunlarının çözülmesidir. Bu konularda yetkililerin dikkatini çekmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar bu hususlarda başarılı olduk. Bu itibarla sendikamızın, Türk sendikacılık tarihinde önemli bir boşluğu doldurduğuna inanıyoruz. 
Sağlık teşkilatlarında görev yapan herkesin sorunlarını sahiplenen bir sendika olduk. Seslerini duyuramayan meslektaşlarımızın sesi olduk. Her türlü baskının karşısında durarak sağlıkçıların güvendiği bir sendika olarak mağdur ve mazlumlara kapımızı açtık. Üyelerimizin hakkını korumak noktasında hassas davranarak pek çok davanın açılmasını sağladık ve mağduriyetleri giderdik. İdari mevzuatta uzman danışmanımızla pek çok üyemizin disiplin suçlarının geri çekilmesini sağladık. Üyelerimizin de yakinen bildiği gibi Anadolu Sağlık Sen, üyelerinin haklarını korumak için bütün Anayasal ve demokratik yolları deneyerek çözüm üreten bir sendikadır. 
Anadolu Sağlık Sen, kişilerin veya hiçbir kuruluşun himayesinde değildir. Üyelerinin gücü ve katkısıyla yoluna devam eden bir sendikadır. Sarı sendikacılığa karşı çıkmış ve ilkeli sendikacılıktan yana olmuştur. Anadolu Sağlık Sen, sağlık çalışanlarının haklarının korunması için çalışan bir sendikadır. 
Sağlık çalışanlarının mesleki, sosyal, ekonomik ve kültürel problemlerinin çözülmesi için her geçen gün daha başarılı çalışmalara imza atıyoruz. Sendikamızın güçlü olması demek sağlık çalışanlarının güçlü olması demektir. Bu nedenle sağlık çalışanlarını Anadolu Sağlık Sen’in çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz. Bütün sağlık çalışanları bizim kardeşimizdir. Meslektaşımızdır. Hiçbir ayrıma tabii tutmadan, kimseyi ötekileştirmeden kardeşçe ve mesleki birlik ve beraberlik duyguları içinde hareket ediyor, planlarımızı geleceğe yönelik yaparak yolumuza devam ediyoruz. 
Sendikamızın 8. Kuruluş yıldönümünü coşku ve heyecanla kutluyoruz. 8. Kuruluş yıldönümümüzün hayırlara vesile olmasını dileyerek, üyelerimiz başta olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarına sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir çalışma yılı diliyorum.” 
Loading...
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.