Sağlık Personeline 3 Aylık Ek Ödeme, Resmi Gazetede Yayımlandı

Sağlık personeline 1 Mart 2020'den geçerli olmak üzere üç aylık ek ödeme yapılmasına ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete- 24 Mart 2020- Sayı : 31078 (Mükerrer)

YÖNETMELİK

Sağlık Bakanlığından:


SAĞLIK BAKANLIĞINA BAĞLI SAĞLIK TESİSLERİNDE GÖREVLİ PERSONELE EK ÖDEME YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 - 4/3/2020 tarihli ve 31058 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 19 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan Tablo-1, Tablo-2, Tablo-3, Tablo-4 ve Tablo-5 aşağıdaki şekilde, ikinci fıkrasındaki "Doktoralı/Uzman Diş Tabibi Birim Performans Katsayısının Hesaplanması:" ibaresi "Doktoralı/Uzman Diş Tabibi ile tablolarda belirtilen uzmanlık alanlarında tam zamanlı çalışan Diş Tabibi Birim Performans Katsayısının Hesaplanması:" şeklinde ve aynı fıkradaki Tablo-8 aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
MADDE 2 - Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

"GEÇİCİ MADDE 1 - (1) 1/3/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere üç ay süreyle yer ve/veya personel yönünden kapsamı ve oranı Bakan tarafından belirlenmek kaydıyla, bu Yönetmelikte belirlenen esaslara tabi olmaksızın personele ek ödeme yapılabilir. Bu şekilde yapılacak ödeme tutarı toplamı mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçemez."

MADDE 3 - Bu Yönetmeliğin 1 inci maddesi 1/4/2020 tarihinde, diğer maddeleri yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 - Bu Yönetmelik hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür.


------------------------------

Resmi Gazete- 24 Mart 2020- Sayı : 31078 (Mükerrer)

YÖNETMELİK

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından:

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDA DÖNER SERMAYE GELİRLERİNDEN YAPILACAK EK ÖDEMENİN DAĞITILMASINDA UYGULANACAK USUL VE ESASLARA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 - 18/2/2011 tarihli ve 27850 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Yükseköğretim Kurumlarında Döner Sermaye Gelirlerinden Yapılacak Ek Ödemenin Dağıtılmasında Uygulanacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

"GEÇİCİ MADDE 5 - (1) 1/3/2020 tarihinden geçerli olmak üzere üç ay süreyle, üniversitelerin tıp fakülteleri ve sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde COVID-19 salgınına yönelik araştırma, teşhis ve tedavi faaliyetleri kapsamında görev yapan personel ile yöneticilerine, yer ve/veya personel yönünden kapsam ve oranı üniversite yönetim kurulu tarafından belirlenmek kaydıyla, bu Yönetmelikte belirlenen esaslara tabi olmaksızın ek ödeme yapılabilir. Bu şekilde yapılacak ödeme tutarı toplamı 2547 sayılı Kanunun 58 inci maddesinin (c) ve (f) fıkralarında belirlenen mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçemez."

MADDE 2 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 - Bu Yönetmelik hükümlerini Yükseköğretim Kurulu Başkanı yürütür. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
virüsün yayılmasını engellemek adına 1 hafta önce

gece gündüz ekibiyle çalışan halkı net bir şekilde bilgilendiren kaosa sürüklemeyen DEĞERLİ BAKANIMIZA hastane çalışanı olarak çok teşekkür ediyorum....evde kalın diyor...gözleri kan içinde uykusuz bir şekilde gece yarılarında basın toplantısı yapan DEĞERLİ BAKANIMIZ Rabbim sizden razı olsun memnun olsun...iyi ki bizim BAKANIMIZSINIZ..eksik olmayın...kolaylıklar diliyorum...sağolunuz varolunuz...Allaha emanet olunuz.(sağlık çalışanı)

Misafir Avatar
ramazan 2 hafta önce

hastanede temizlik personeliyim bizde riskli alandayız bizlerde arkadaşlarda artı dr hemşirelerde çalşanlarda hep hak ediyoz tabi öce saglık ama bizimde hakkımızı vermelerini düşünüyorum

Misafir Avatar
BAĞIŞLASINLAR 2 hafta önce

SAĞLIKÇI OLUP MASA BAŞINDA HASTAYLA BİREBİR MUHATAP OLMAYANLAR %100 PERFONSMAN ALINCA O MİKTARI BAĞIŞLASINLAR HARAMDIR...ÇÜNKÜ! SAĞLIKÇIYSAN GİT İŞİNİ YAP OLDUMU SAĞLIKCI MASA BAŞINDAKİLER...

Misafir Avatar
hakikatçi 2 hafta önce

Her ne kadar dikkatli olup önlem alsak da bu virüsün bulaştığı sağlık personeli arkadaşlarımızın da olduğunu bakanımız açıkladı. Bu ülke hepimizin günü geldiğinde her fert üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmalı , Hastalarımızda personele karşı daha nazik olmalı Hükümetimizde eğer ; ALLAH SAKLASIN BU VİRÜSÜ KAPANLARDAN HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIK PERSONELİ OLURSA ŞEHİT SAYILMASI İÇİN GEREKLİ KARARI ALMAKTA GECİKMEMELİDİR. Her şey Cumhurbaşkanımızdan beklenmemeli Vekillerimizde olması gerekenler için harekete geçmesi lazım. Özellikle Bursa Milletvekilleri bu süreç bittikten sonra dahi olsa gelip bizlerle görüşmeli , sıkıntılarımızı dinlemeli ve gerekenleri yapmalıdır. Biz her türlü olumsuzluklara rağmen fedakarca çalışıp üzerimize düşeni yapmaktayız. Onlarda bizleri dinleyip ; makul , hakkaniyetli taleplerimizi yerine getirmelidir.

Misafir Avatar
hakikatçi 2 hafta önce

Toplumumuzun Sağlık Personelimiz için gösterdiği sevgiyi , Devletimizin gerekli olan her şeyi yaptığını , Bakanımızın durmak bilmeden gece gündüz çalışarak mücadele verdiğini görünce bende aslında ailem ve arkadaşlarımdan başkanızın bilmediği ve bilmesini istemediğim özel bir durumu sizin aracılığınızla paylaşmak istedim.Öyle sanıyorum ki benim gibi düşünen arkadaşlarımda vardır.
Ben BURSADA Laboratuvar Teknisyeni olarak çalışmaktayım.%41 Engelli Raporum var idari izin alıp çalışmama hakkım olduğu halde ilk günden şunu düşündüm ;Devletin askeri şehit olabileceğini bile bile çatışmalara,suriye' ye giderken; ben kurumumun bizlere en çok ihtiyaç duyduğu bu günlerde , hastalık kapma ihtimali olsa dahi izin almam doğru olmaz diye düşünüp izin dilekçesi vermeyip çalışmaya devam ettim. Bu vatan için ; 20-30 yaşlarındaki genç kardeşlerimiz canlarını verirken içim kan ağlıyordu , bugün ben eğer çalışmasaydım bunun sahte ve ucuz bir vatanperverlik olurdu.

Misafir Avatar
saglıkcı 2 hafta önce

bu uygulama musluman olmayan ülkelerde dahı uygulanmaz gercekten boyle bır uygulama ınanın hıc bır dıne sıgmaz boyle adalet olurmu mantık vıjdan nasıl kabul edıyor anlamıyorum ayrımcılık temızlık elemanı hastanın heryerını temizliyor hastanede sadece dr hemşire varsa dgerlerı cıksın bakalım ortalık ne oluyor

Misafir Avatar
sare 2 hafta önce

Pandemi ortasında bile ünvan görev farklılıkları nedeniyle ayrıma uğruyoruz. Zaten çoğu kişiye etki etmeyecek. Kimseye ek ödeme verilmesin aramızda ayrışmayalım cephemizde omuz omuza dik duralım. Ayrılan bütçe ile bedensel ve psikolojik koruyacak kişisel koruma kiti tedarik edilsin. Rabbim yarattığı varlıkların şerrinden korusun.Hepiniz sağlıcakla kalın.

Misafir Avatar
BOZKURT3 2 hafta önce

HASTANELERDE SADECE SAĞLIKÇILAR HİZMET SUNMUYOR...ÜZÜLDÜM.....