ABONE OL

Zenginleşiyor Muyuz?
Kamuajans.com - Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ''Kasım 2017 itibariyla, bankalarda 1 milyon TL ve üzeri mevduatı olanların sayısı 17 bin 941 kişi artarak 126 bin 805'e ve bu kişilerin toplam mevduatı ise 844 milyar 454 milyon TL'ye ulaştı.'' dedi.

İsmail Koncuk, TÜİK verilerine göre ise her 100 vatandaşın 34'ü kazandığı parayla ucu ucuna yaşıyor ve beklenmedik bir harcama çıktığında bunu karşılayamıyor. Vatandaşların yüzde 62'si borçlarından şikayetçi ve iki günde bir masasına bir tabak et yemeği koyamayanların oranı yüzde 38.'' dedi.

İsmail Koncuk, açıklamalarına ''Aslında bu rakamlar ülkemizdeki gelir dağılımındaki adaletsizliği ortaya koymaktadır.Bir yandan servetine servet katanlar artarken, diğer yandan fakirlik daha da derinleşmektedir.Neredeyse orta sınıf ortadan kalkmaktadır.'' diyerek son verdi.

KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
İsmail 2 yıl önce

Yardımcı Hizmetler Sınıfının tümden kaldırılması ve bu sınıfta çeşitli unvanlarda görev yapan personelin kurumlarında Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil Memur unvanlı kadrolara atanması suretiyle, bu hizmet sınıfının varlığından kaynaklı sorunlar da ortadan kalkacaktır.

Misafir Avatar
Adil 2 yıl önce

Yardımcı Hizmetler Sınıfının tümden kaldırılması ve bu Sınıfta çeşitli unvanlarda görev yapan personelin kurumlarında Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil Memur unvanlı kadrolara atanması suretiyle, bu hizmet sınıfının varlığından kaynaklı sorunlar da ortadan kalkacaktır.

Misafir Avatar
Oktay 2 yıl önce

Sayın Başbakanım. Ülkemizde Gelir Dağılımındaki Adaletsizliği En Çok YHS Personeli Çekmiştir. YHS Çalışanına 2005 Yılında Bu zamana kadar Söz Verildiği Halde Verilmeyen G.İ.H Kadrosu Ve Ek Göstergesi Almayan Tek Çalışandır. Yeni Yılın İlk KHK Toplantısında Tüm YHS Çalışanlarına Eğitim Durumlarına Uygun G.İ.H. KADROSU Müjdesini Bekliyoruz

Misafir Avatar
Halit Hizmetli 2 yıl önce

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılacak bir değişiklikle, Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki yüksek okul ve fakülte mezunu olan bütün personele memur statüsü verilerek Genel İdare Hizmetler Sınıfına alınması sağlanmalı, kadrolu yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılmasını sağlayacak böyle bir düzenlemeye gidilmesi ile bu sınıftaki memurların hak kayıpları önlenmiş olacak ve diğer memurlarla eşitliği sağlanarak, kamu vicdanı rahatlatılacaktır.

Misafir Avatar
Arif 2 yıl önce

Devlet ekonomik olarak 3 kat büyümüş zenginleşmiş...açıklamalar bu yönde ...ya vatandaş..!! Bu büyümeden niçin faydalanamadık...herşeye zam herşeye fiyat ayar
laması..!! Birde vergi dilimi aynen duruyor verilen zammı alıp götürdüğü gibi ceptende
Gidiyor....

Misafir Avatar
KEMAL 2 yıl önce

Sayın Başbakanım. Ülkemizde Gelir Dağılımındaki Adaletsizliği En Çok YHS Personeli Çekmiştir. YHS Çalışanına 2005 Yılında Bu zamana kadar Söz Verildiği Halde Verilmeyen G.İ.H Kadrosu Ve Ek Göstergesi Almayan Tek Çalışandır. Yeni Yılın İlk KHK Toplantısında Tüm YHS Çalışanlarına Eğitim Durumlarına Uygun G.İ.H. KADROSU Müjdesini Bekliyoruz.