MEB'de Geçici İşçiler Tam Kadro Bekliyor
24 Aralık 2017 tarihinde yayımlanan 696 sayılı KHK ile daimi işçi kadrosuna geçişleri yapılmıştır. Sadece MEB’de çalışan işçiler sözleşme gereği Temmuz ve Ağustos aylarında maaşsız olarak 2 ay askıya alınmak suretiyle işten çıkarılacaklardır.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan personeller; Sürekli /Geçici İşçi ayrımı yapılmaksızın “TAM KADRO” verilmesini, çalışma süresinin 12 aya çıkartılmasını, Temmuz ve Ağustos aylarında çalıştığı kurumun iş ve işlemlerinde aksama olmaması ve temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ara verilmeksizin çalıştırılmak ve diğer kurumlarda çalışan taşeron işçilerle aynı statüye sahip olmak istiyor.

21/04/2007 tarih ve 26500 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5620 Sayılı Kanunun: (Ek: 20/11/2017-KHK-696/106 md; Aynen kabul:1/2/2018-7079/99md) “ikinci fıkranın (a ve b bentleri kapsamında vizelenen geçici işçi pozisyonlarında çalışanların çalışma sürelerini ilgili kurum veya kuruluşların talebi üzerine kurum, kuruluş, birim veya pozisyon itibariyle 4 (dört) aya kadar uzatmaya Maliye Bakanlığı yetkilidir.” denilmektedir.

Eğitim-öğretimin yaz tatiline girdiği zamanlarda da süreklilik devam etmekte (büro iş ve işlemleri, diploma iş ve işlemleri, yeni kayıt işlemleri, memur maaş tahakkuk işlemleri, okulun temizlik, bakım vs.) bu nedenle kurumun bizim hizmet ve çalışmamıza bu süre zarfında da ihtiyaç duyacaktır.

Bu konuda çalışanlar dilekçe vermeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı Ve Maliye Ve Hazine Bakanlığından bu konuda yardım bekleniyor. 
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
nihat sırdaş 11 ay önce

illa seçimmi olması gerek 12 ay eve ekmek götürmek için..işyerindeki amirler bile işten çıkarıldığımız için küçümsüyor bizleri Allah büyük bunu bilseniz bu haksızlığı yapmazsınız

Misafir Avatar
Meb 11 ay önce

Arkadaşlar garibanı kimse duymuyor sen ve ben ac kalmışız kimsenin umrumda değil ama kül hakkı diye bir şey var Allah büyüktür

Misafir Avatar
Meb geçici 13 ay önce

Sayın yetkililer duyun artık bunca insanın sesini biz sizden çok şey istemiyoruz iki ay sade iki ay 10 dediniz iki ay bunca insan ne yer ne yapar demediniz şimdi duyun sesimizi bir lokma ekmek için binlerce çiğlik var aç kalacak çocuklar kapıya atılacak kiracılar var .evine bir lokma ekmek götüremeyecek analar babalar var

Misafir Avatar
HATİCE 13 ay önce

12 AY ÇALIŞMAK İSTİYORUZ MAAŞLARIMIZDA DA DÜZELME YAPILMALI DESTEK İSTİYORUZ

Misafir Avatar
ZELİHA KAHRAMAN 13 ay önce

Bizler alınterimizle hakkımızla çalışan işçileriz.. 12 ay çalışmak tüm kurumlar gibi bizlerinde hakkı.. AYRIMSIZ KADRO İSTİYORUZ.

Misafir Avatar
Engin ÖZÜÇEŞLİ 13 ay önce

Milli eğitim bakanlığı il milli eğitim müdürlüğüne bağlı olarak okullarda görev alıyoruz diğer kurumlar gibi bizlerde 12 ay çalışmak istiyoruz devlet büyüklerinin bu durumu görüp bizleri sevindirecek bir duruma el atacaktır buna inanıyorum

Misafir Avatar
Cansu kaya 13 ay önce

Biz meb çalışanları olarak mağduruz.Tam kadro istiyoruz.tek derdimiz bu .yazın iki ay çıkış olsun istemiyoruz!!!

Misafir Avatar
Kemal 13 ay önce

Bana nankör diyen.. temmuz ağustosta gel.. ev kiramı, ekmek paramı, ilaç paramı ver. Ateşe benzin dökme..