Geylan 'Memurlar Ciddi Kayıplar Yaşadı'
Talip Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ 1 Mayıs çalışanların emek, ekmek, alın teri, dayanışma mücadelesinin adıdır. 1 Mayıs ‘haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır’ diyen yiğitlerin bayramıdır. 1 Mayıs; işçinin, memurun, emeklinin, işsizin, asgari ücretlinin kısacası toplumun her kesiminin sorunlarının konuşulduğu, çözüm yollarının arandığı kutlu bir mücadele zeminidir.

SERT TEPKİ GÖSTERDİ
Geylan "Türkiye Kamu-Sen olarak sendikal mücadelenin önemini çok iyi özümsemiş, hak ve alın teri için kavga etmesini bilen, ahlaki değerleri kılavuz yapan milli bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bu noktada kamu çalışanlarının dününe, bugününe ve geleceğine hâkimiz. Uzun bir süredir sendikal alanda gayri ahlaki tutumlar, kariyer ve liyakat ilkelerini örseleyen, ehliyete göre değil, torpile göre adam önceleyen yaklaşımlar ön plandadır. İnsanları işi ile tehdit eden, şahsiyetlerini yaralayan, şantaj ile üye kazanma gayretine düşen, bir takım vaatlerle koltuk pazarlayan, kısacası sendikacılığın yüzünü kızartan bir anlayış ön plandadır." dedi.

'KAMU ÇALIŞANLARI DİPSİZ KUYUYA SÜRÜKLENMEKTEDİR'
Sendikal baskı tartışmalarınada değinen Geylan "Kamunun geleceğini bir sendikaya ipotek ettirilmesine karşı irade ortaya koymayanlar ise kamu çalışanlarını dipsiz kuyuya sürüklemektedir. Bugün aynı güruh ‘sendikal baskı var’ diye ağlamakta ve destek aramaktadır. Oysa eden bulur, inleyen ölür. Yaşananların müsebbibi olanların bu yakarışları şu anda bir anlam ifade etmemektedir."

'MEMURLAR CİDDİ KAYIPLAR YAŞADI'
"Öte yandan Türkiye ekonomik girdap içindedir. A’dan Z’ye yapılan zamlar, enflasyondaki artış, maaşlardaki erime başta kamu çalışanları olmak üzere toplumumuzu olumsuz etkilemektedir. Bu minvalde sadece özlük haklar açısından değil, mali haklar açısından da kamu çalışanları, insanları ezmeyi adet haline getiren sendikal güruhun ayak oyunları ile yıllardır ciddi kayıplar yaşamaktadır."

MAAŞ KAYBI EN AZ % 5.5
"Biliyorsunuz, 1-31 Ağustos 2019 tarihinde toplu sözleşme görüşmeleri yapılacaktır. Son olarak 2019 yılı için yüzde 9 zamma imza atan bu beceriksizlik nedeniyle kamu çalışanları en az yüzde 5.5 oranında kayıp yaşayacaktır.

BEKLENTİ % 14,5, İMZALANAN % 9
Zira 2019 yılı sonu itibarıyla Merkez Bankası'nın enflasyon beklentisi yüzde 14.5’tir. Bu minvalde konfederasyon olarak aynı öngörüsüzlüklerin yaşanmamasının mücadelesini vereceğiz, kamu çalışanlarının maaşlarının iç edilmemesi için her türlü gayreti ortaya koyacağız. Muhataplarımızı en yüksek perdeden uyaracağız, cesaretle taleplerimizi gündeme getireceğiz. Zira kamu çalışanlarının sindirilmiş yüreklere değil, korkusuzca doğruları ifade eden sendikal yapılara ihtiyacı vardır. Dolayısıyla ipliklerini pazara çıkaran Türkiye Kamu-Sen’i toplu sözleşme masasında görmek istemeseler de, ekarte etmeye çalışsalar da, başarılı olamayacaklar, etekleri birbirine dolanacaktır."

1 MAYIS'TA SAMSUN MİTİNGİ
Geylan "Türk sendikacılık tarihinin yüz akı Türkiye Kamu-Sen, işte 1 Mayıs’ta tüm bu gerçekleri Samsun’dan haykıracaktır. Hem de çok daha güçlü ve çok daha gür bir şekilde….

Bu minvalde yüzü tarihi şahsiyetlerine, Cumhuriyete, milli ve manevi değerlerine dönük olan Türkiye Kamu-Sen, 1 Mayıs 2019 tarihinde Samsun’da olacaktır. Milli mücadelenin başladığı Samsun’da;

İş güvencemizden vazgeçmeyeceğimizi haykıracağız.

Sözleşmeliliğe, taşeronlaşmaya, ücretli köleliğe dur diyeceğiz.

Kamu çalışanlarının mali, özlük, sosyal haklarının önemine dikkat çekeceğiz, sefalet artışlarına geçit vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı 
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
murat 12 ay önce

Nisan ayında 4 kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 107, yoksulluk sınırı 6 bin 863 lira olarak belirlendi.türk işin araştırma merkezi tarafından.memur emeklisi olarak temmuz ayı zammını artı yüzde 5 olarak vermeli yetkililer.

Misafir Avatar
memur 12 ay önce

bu seçimde bir ders daha almadıysa bu iktidar en yakın zamanda yeni bir seçim daha ister bu iktidar ve görür memurun dersini yeter ya kurumların işlerini gören hep memur ve hizmetli çekecek arkadaş kaymağı oturdukları yerden yalaka kesim yiyecek sanada ayran diyecek memur kesimi iyi sabretti bekleyin