Açıktan Atama veya Alım İzni Genelgesi
Başkan Naci Ağbal imzalı Genelgede ''2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 74'üncü maddesi uyarınca sürekli işçi kadrolarından veya sözleşmeli personel pozisyonlarından boş olanların açıktan atama veya alım amacıyla kullanılması Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının görüşü üzerine Başkanlığımızın iznine tabi bulunmaktadır.

Ayrıca 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine 43 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle eklenen 220/A maddesinin birinci fıkrasının (I) bendinde, Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğünün görevleri arasında, 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 8'inci maddesi uyarınca sürekli işçi kadrolarından veya sözleşmeli personel pozisyonlarından boş olanların açıktan atama veya alım amacıyla kullanılmasıyla ilgili olarak Başkanlığımıza görüş verilmesi yer almaktadır.

Bürokrasinin azaltılması, konuya ilişkin iş ve işlemlerin hızlı ve etkin bir şekilde yürütülebilmesini teminen; kapsama dahil kamu kurum ve kuruluşlarınca sürekli işçi kadrolarından veya sözleşmeli personel pozisyonlarından boş olanların açıktan veya alım amacıyla kullanılmasına ilişkin talepler doğrudan Başkanlığımıza gönderilecektir.

Konuya ilişkin talepler hakkında ilgili mevzuatında belirtilen kurum görüşlerinin alınmasına ilişkin süreç Başkanlığımızca yürütülecektir.'' denilmiştir. 

Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü (BÜMKO) kapatıldıktan sonra yeniden yapılandırılarak 43 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle kurulan "KAMU MALİ YÖNETİM VE DÖNÜŞÜM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ"nün görevleri arasında; "2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca yapılacak kadro ve pozisyon ihdasları ile 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 11 inci maddesinin birinci fıkrası kapsamında yapılacak atama sayılarının ve istisnalarının belirlenmesi ve 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 8 inci maddesi uyarınca sürekli işçi kadrolarından veya sözleşmeli personel pozisyonlarından boş olanların açıktan atama veya alım amacıyla kullanılmasıyla ilgili Strateji ve Bütçe Başkanlığına görüş vermek" hususu yer almıştır.
Loading...
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
salim 7 ay önce

memursen in işi bitmiştir artık. yeni bir sendika yeni bir yüz gerekiyor.onun ićin memursen de metal yorgunluk had safhada .bu meyanda artık memursen işlevliği sona ermiştir