ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım Sınavının Konuları, Yeri ve Tarihi Nedir?

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alım ilanı yayınlanmış ve akabinde başvurular alınmıştı. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere, yazılı sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 9 (dokuz) Sözleşmeli Bilişim Personeli istihdam edilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli ilanına başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan her bir iş kadrosu alınacak personelin için en fazla 10 (on) katı aday yazılı sınava çağırılacaktır.

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, KPSS puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (Yabancı dil puanına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin puanı sıfır olarak değerlendirilecektir) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla 10 (on) katı aday yazılı sınava çağırılacaktır. Bu sıralamaya göre son sırada aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu adayların tamamı sınava kabul edilecektir. Yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların listesi https://www.tarimorman.gov.tr ve https://www.tarimorman.gov.tr/BIDB sitesinde ilan edilecektir. Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır. Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece bir tanesine başvurabileceklerdir. Başvuru sonucu kazananlar henüz ilan edilmedi?

SINAV KONULARI, YERİ VE TARİHİ

Sınav soruları başvurduğu pozisyonun teknik ve özel şartlarında belirtilen tüm konuları kapsayacaktır. İlan edilen pozisyonlar arasında 10 (on) soru ortak olacaktır. Ortak sorular, güncel bilişim konularını kapsayacaktır. Sınav saati ve yeri yazılı sınava girmeye hak kazanan aday listesi ile birlikte https://www.tarimorman.gov.tr ve https://www.tarimorman.gov.tr/BIDB sitesinde ilan edilecektir. Yazılı sınava girmeye hak kazanamayanlar, yazılı sınava girmeye hak kazananların listesi yayınlandıktan sonra yayın tarihi dâhil olmak üzere 3 (üç) iş günü içerisinde Tarım ve Orman Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına yazılı başvuruda bulunmak suretiyle itiraz edebilecektir. Süresi içerisinde başvurulmayan itirazlar kabul edilmeyecektir. Yapılan itirazlar Sınav komisyonu tarafından 3 (üç) iş günü içerisinde sonuçlandırılacaktır. Sonuçlar ilgililere yazılı olarak bildirilecektir.

DEĞERLENDİRME

Yazılı sınav sonucunda 100 tam puan üzerinden 70 ve daha fazla puan alan adaylar puan sıralamasına göre https://www.tarimorman.gov.tr ve https://www.tarimorman.gov.tr/BIDB adresinde ilan 9 (dokuz) asil, 9 (dokuz) yedek aday kazanan olarak ilan edilecektir. Yazılı sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar sonuçların ilan edildiği tarihten başlamak üzere Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına 3 (üç) iş günü içinde yapılacak olup, sınav komisyonu tarafından ve ilgili üniversite kurum veya kuruluş tarafından değerlendirilecektir. Yazılı sınavda puanların eşit olması halinde; mesleki tecrübe süresinin fazla olmasına, mesleki tecrübe süresinin eşit olması durumunda ise üniversite mezuniyet tarihinin daha yeni olanına bakılacaktır.

SINAV SONUÇLARININ İLANI

Yazılı sınav sonuçları https://www.tarimorman.gov.tr ve https://www.tarimorman.gov.tr/BIDB sitelerinde ilan edilecektir. Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.

İLANIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.