Milli Savunma Bakanlığı Hava, Kara, Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları 2019 yılı sözleşmeli er temini için duyuru yayınlamıştı. Başvuru yapmak isteyen sözleşmeli er adayları için dikkat edilmesi gereken hususlara yayınlanan ilanda yer verilmiş ve adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak gerçekleştirmişti. Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri sözleşmeli er başvuru sonuçları açıklandı. Seçim aşaması faaliyetleri ile MSB sözleşmeli er alım süreci devam ediyor...

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI KARA VE DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIKLARI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ

1. Milli Savunma Bakanlığı Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları 2019 Yılı Sözleşmeli Er Temini kapsamında 16 Aralık 2019 - 03 Ocak 2020 tarihleri arasında seçim aşaması faaliyetleri için başvuru şartlarını taşıyan tüm adayların çağrılması planlanmıştır.

2. Adaylar sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

3. Seçim aşaması faaliyetleri 1 gün sürecektir.

Seçim Aşamaları;

a. Evrak Kabul

b. Fiziki Değerlendirme (boy ve kilo oranlarının kontrolü)

c. Fiziki Yeterlilik Testi

ç. Mülakat

d. Sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

4. Hafta sonlarına, resmi tatil günlerine ve 31.12.2019 tarihine sınav planlanmamıştır.

5. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de beraberinde getireceklerdir.

6. Sınav merkezi önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar etmeyiniz.

7. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

8. Adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) 'adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca bulunmamaktadır' onaylı hekim raporunu beraberinde getirecektir.

9. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.

10. Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

11. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

12. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

13. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

14. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında mülakat süresince adaylara bir öğün sabah kahvaltısı/kumanya verilecektir.

15. Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız...

16. Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız...

****

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIKLARI 2019 YILI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ


1. Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı " 2019 Yılı Sözleşmeli Er Temini " kapsamında 16 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olan seçim aşaması faaliyetleri için başvuru şartlarını taşıyan tüm adayların gruplar halinde çağrılması planlanmıştır.

2. Birinci grup adaylar 16-23 Ekim 2019 tarihleri arasında, ikinci grup adaylar ise 24 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olan sınavlar için aday sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

3. Seçim aşaması faaliyetleri 1 gün sürecektir.

Seçim Aşamaları;

a. Evrak Kabul

b. Fiziki Değerlendirme(boy ve kilo oranlarının kontrolü)

c. Fiziki Yeterlilik Testi

ç. Mülakat

d. Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

4. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de beraberinde getireceklerdir.

5. Sınav merkezi önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar etmeyiniz.

6. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

7. Adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.)  " adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca bulunmamaktadır " onaylı hekim raporunu beraberinde getirecektir.

8. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.

9. Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

10. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

11. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

12. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

13. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında mülakat süresince adaylara bir öğün sabah kahvaltısı/kumanya verilecektir.

14. Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız

15. Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız

UYARI: Başvuru kılavuzunda sınavlara gelirken evrak olarak yanınızda neler getireceğiniz listelenmektedir. İstenilen belgeler dışında belge talep edilmemektedir. Size ücret karşılığı evrak vermeye çalışanlara itibar etmeyiniz.

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan bölüme bakınız.

Loading...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Güven 6 saat önce

Ben Şubat’ta sadece duyuru yapılır dedim,eğitime katılış Şubat demedim birdaha söylüyorum.Resul anlamıyor çünkü
24 Ocak tahmini yaptı diğer arkadaşlar niye diye soranlar oldu yorumda ben onlara 24 Ocak celp tarihi diye açıklama yaptım bu yüzden 24 Ocak diyorlar dedim,yani Ocak’ta çağırırlar demedim.gözlüğünü tak öle oku Resul!
Ne havası,ne kışı diyor bişe bildiği yok normal askerlik zannediyor saf
Burayı iyi oku Resul
Normal askerlik eğitiminde yaz kış önemli değil ama sözleşmeli askerlikte öle değil eğitim ayının kış ayına gelmemesi önemli yani sözleşmeli askerliğin yazı kışı olmaz doğru ama sözleşmeli er eğitiminin yazı kışı olur.
Anladın Resul?anlamadığın yer olursa sor söyliyim

Misafir Avatar
Güven 9 saat önce

Birincisi daha virgülü nerelerde kullanıcağını bilmiyorsun yazdıklarımı eleştiriyorsun resul.Bilmiyorsan kullanmıcan.
İkinciside benim yazdığım hiç bir şey uydurma değildir.
Ben pertemde bütün sözleşmeli er alımlarını inceledim.
O kadar çok alım olmuş ve 1 tane bile kış aylarında eğitime çağrı olmamış.Sen uydurma diyorsun ya bunun tek bir açıklaması var o da şu:Sözleşmeli erlerin eğitimi hava nedeniyle çok fazla aksamasın demek bu ama zekiler anlar bunu tabi
Üçüncüsüde ben Ocak’ta Şubat’ta çağırırlar hiç demedim,Şubat’ta duyuru yapılsa bile eğitime başlama tarihi Mart olur dedim yazılanı iyi oku.
Yani çok boş yapaysın.Bişe bildiğin yok beni ayar etme!

Misafir Avatar
Aytug 1 gün önce

Kamuajans sitesi ayni haberi defalarca paylasip durma . Nezaman egitime cagri duyurusu yazsam ilk basta senin site cikiyor ve eski haber. Bende hava kuvvetlerini kazandim hala bekliyorum. Benim bir arkadas jandarma komando sinavini kazandi mayis ayinda kasim ayinda egitime cagirdilar. Devletin isi yavaş ilerler ama ilerler. Beklemek kadar sıkıcı birsey yok. İssizlik tavan yapmis . InsAllah biran once cagirirlar

Misafir Avatar
Resul 1 gün önce

Yaa güven bilader ne yaptın sende , ne havası , ne kışı , bunun da bir nevi celp tarihi olur , hava şartlarına göre asker mi alınır . Uydurma şimdi yani , bide her yorumunda bir tarih söylüyorsun , yok Ocak sonu , yok şubat başı derken , şimdide mart diyorsun , tahmine gerek yok , hayırlısı ise cagiracaklar , ama ne zaman orasını belli olmaz ..

Misafir Avatar
Güven 1 gün önce

Güvenlik soruşturması bitti Resul kardeş
Bence bunlar birazda havaların düzelmesini bekliyo çünkü:
normal er ile sözleşmeli erlerin eğitimi aynı değil,normal erde hava kötümü çıkmayın dışarı eğitim yok diyorlar ama sözleşmeli erde öyle değil eğitim almak zorundalar.
Bu eğitimin çok aksamaması içinde hava durumunun iyi olması gerekir.Mart gibi çağırsalar bile eyvAllah şurda hiç bişe yok Mart a yani ilkbahara

Misafir Avatar
Ali Metin 1 gün önce

Hastaneye sevk kağıdında yazmıyormuydu açıklanma tarihi.okuyanınız varmı o kağıdı
Eğitime çağrı hakkinda bizi bilgilendirecek birisi yokmu.

Misafir Avatar
Resul 1 gün önce

İyişaAllah Şubat ayında eğitime çağırırlar , Ama benim pek umudum yok , çok uzun sürdü bu güvenlik soruşturması ..

Misafir Avatar
Güven 2 gün önce

Kara Kuvvetlerinin ve Deniz Kuvvetlerinin önceki sözleşmeli er alınlarını inceledim.Mülakattan yaklaşık 2 ay sonra eğitim tarihi duyurusu yapmışlar,hatta bi tanesi 1,5 aydı
Ulan bi hava kuvvetleri mi böyle geç haber veriyo ya anlamadım yada baharın gelmesini falan mı bekliyorlar sizce hangisi?