Milli Savunma Bakanlığı Hava, Kara, Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları 2019 yılı sözleşmeli er temini için duyuru yayınlamıştı. Başvuru yapmak isteyen sözleşmeli er adayları için dikkat edilmesi gereken hususlara yayınlanan ilanda yer verilmiş ve adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak gerçekleştirmişti. Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri sözleşmeli er başvuru sonuçları açıklandı. Seçim aşaması faaliyetleri ile MSB sözleşmeli er alım süreci devam ediyor...

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI KARA VE DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIKLARI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ

1. Milli Savunma Bakanlığı Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları 2019 Yılı Sözleşmeli Er Temini kapsamında 16 Aralık 2019 - 03 Ocak 2020 tarihleri arasında seçim aşaması faaliyetleri için başvuru şartlarını taşıyan tüm adayların çağrılması planlanmıştır.

2. Adaylar sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

3. Seçim aşaması faaliyetleri 1 gün sürecektir.

Seçim Aşamaları;

a. Evrak Kabul

b. Fiziki Değerlendirme (boy ve kilo oranlarının kontrolü)

c. Fiziki Yeterlilik Testi

ç. Mülakat

d. Sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

4. Hafta sonlarına, resmi tatil günlerine ve 31.12.2019 tarihine sınav planlanmamıştır.

5. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de beraberinde getireceklerdir.

6. Sınav merkezi önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar etmeyiniz.

7. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

8. Adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) 'adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca bulunmamaktadır' onaylı hekim raporunu beraberinde getirecektir.

9. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.

10. Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

11. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

12. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

13. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

14. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında mülakat süresince adaylara bir öğün sabah kahvaltısı/kumanya verilecektir.

15. Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız...

16. Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız...

****

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIKLARI 2019 YILI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ


1. Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı " 2019 Yılı Sözleşmeli Er Temini " kapsamında 16 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olan seçim aşaması faaliyetleri için başvuru şartlarını taşıyan tüm adayların gruplar halinde çağrılması planlanmıştır.

2. Birinci grup adaylar 16-23 Ekim 2019 tarihleri arasında, ikinci grup adaylar ise 24 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olan sınavlar için aday sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

3. Seçim aşaması faaliyetleri 1 gün sürecektir.

Seçim Aşamaları;

a. Evrak Kabul

b. Fiziki Değerlendirme(boy ve kilo oranlarının kontrolü)

c. Fiziki Yeterlilik Testi

ç. Mülakat

d. Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

4. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de beraberinde getireceklerdir.

5. Sınav merkezi önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar etmeyiniz.

6. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

7. Adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.)  " adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca bulunmamaktadır " onaylı hekim raporunu beraberinde getirecektir.

8. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.

9. Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

10. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

11. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

12. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

13. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında mülakat süresince adaylara bir öğün sabah kahvaltısı/kumanya verilecektir.

14. Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız

15. Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız

UYARI: Başvuru kılavuzunda sınavlara gelirken evrak olarak yanınızda neler getireceğiniz listelenmektedir. İstenilen belgeler dışında belge talep edilmemektedir. Size ücret karşılığı evrak vermeye çalışanlara itibar etmeyiniz.

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan bölüme bakınız.

Loading...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Güven 1 gün önce

Arkadaşlar küçük bi düzeltme 19.03.2019 değil yanlış yazmışım 19.02.2019 olucak o 19.02.2019 da duyuru 06.07.2019 eğitime çağrı tarihiydi önceki sözleşmeli erler alımı yaklaşık 4,5 ay sonra çağırılmışlar işte
Bizide inşAllah öyle çağırırlar.

Misafir Avatar
Güven 2 gün önce

(Ayın 19’u),(24 Ocak Celp açıklanma tarihi),4,5 ay (137 gün bekleme süresi),(Ayın ilk haftası eğitime başlama tarihi) bunlar birbirini tamamlayan parçalar.
Bilmece çözülüyor sanki ne dersiniz beyler

Misafir Avatar
Güven 2 gün önce

MİT gibi yaptığım araştırmada daha önceki sözleşmeli er alım sürecini inceledim.19.03.2019 daha sözleşmeli er temini duyurusu yapılıyor ve 06.07.2019da sözleşmeli erler eğitime başlama duyurusu yapılıyor pertem de yani duyurudan yaklaşık 4,5 ay sonra tam olarak 137 gün sonra eğitime çağrı duyurusu yapılıyor.Gelelim bizim işe:
Hava kuvvetleri sözleşmeli er duyurusu da ne tesadüf ki ayın 19 unda (19.09.2019)da yapılıyor.duyuru tarihleri aynı bi öncekiyle buraya dikkat edin,her ikiside ayın 19 unda sözleşmeli er temini diye pertem sen duyuruluyor.Önceki duyurudan 4,5 ay tam olarak 137 gün sonra çağırılmış demiştim sözleşmeli erler eesi:hava kuvvetleri sözleşmeli er duyursundan yani 19.09.2019 dan 137 gün sonrası 03.02.2020 tarihine tekabil ediyor.Birebir aynısı olurmu bilmek güç ama şu gerçek ki birbirleriyle çakışan şeyler varlar.duyuru aynı tarihte 19 eğitime katılış tarihleride ayın ilk haftası bu tedadüf mü sizce? birde Ocak ğın 24 ünde celp açıklanıyor olması bu araştırma mı destekleyen bir unsur

Misafir Avatar
Güven 2 gün önce

24 Ocağın sebebi şu arkadaşlar:24 Ocak’ta Celpler açıklanacak bu yüzden 24 Ocak tahmini yapılıyor.
Sonuçta bizde hava kuvvetlerinde asker olucaz,tek farkımız sözleşmeli olmamız.Benim tahminim bu yönde Şubat’ın ilk haftasıda eğitime katılış tarihi diyede tahmin ediyorum.buna size daha detaylıda açıklıcam.

Misafir Avatar
Samet 3 gün önce

Güvenlik Soruşturması Kaç Ay Sürer , Nelere Bakılır , Soruşturması Olumsuz Çıkan Ne Olur?


Güvenlik Soruşturması Kaç Ay Sürer , Nelere Bakılır , Soruşturması Olumsuz Çıkan Ne Olur?

22 Temmuz 2017, 18:22MEMUR HABERLERİ
Güvenlik soruşturması işlemi ne kadar sürer? Soruşturma esnasında nelere bakılır? Güvenlik soruşturması olumsuz çıkanlara ne olur? Güvenlik soruşturması hakkında kısa bilgi haberimizin devamında.


Son dönemlerde memur alım ilanlarında sıkça gördüğümüz Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması adayların merak ettiği konuların başında geliyor. Adaylar, güvenlik soruşturmasının ne kadar sürdüğünü, soruşturmanın ne zaman biteceğini ve güvenlik soruşturmasında neler yapıldığını merak ediyor.

Ülke genelinde devam eden terör operasyonları nedeniyle memur alımlarında güvenlik soruşturmasına dikkat edilmektedir. Yapılan memur alımlarında, sınavlar sonucu başarılı olan ve memur olmaya hak kazanan adaylar için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması süreci başlamaktadır. Bu süreçte adaylardan istenen güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarına göre adaylar hakkında detaylı bilgi edinilmektedir.

Güvenlik soruşturmasını başlatan kurum, bununla ilgili evrakı, adayın ikamet ettiği mahallenin karakoluna gönderir. Karakol ise ikamet adresini doğrular ve gerekli gördüğü taktirde muhtar ve komşulardan adayın durumu ile ilgili bilgi alır. Ancak birçok karakol komşulara ve mahalle muhtarına sormamakta ve adayın evini ziyaret etmektedir. Bazı karakollar ise bu iki yola başvurmaz. Ayrıca aday, memur olmaya hak kazandığı kurum tarafından da araştırılır. Yapılan bu araştırma ile memur olmaya hak kazanan kişinin terör vbb. şuç bağlantısı olup olmadığı araştırılır.

Bu araştırma sonunda güvenlik soruşturması temiz çıkan adaylar, işbaşı yaparlar. Herhangi bir şüphe bulunan adaylar ise detaylı incelemeye alınır ve herhangi bir suç bağlantısı kesinleşince memurluk adaylığı düşer.

Güvenlik Soruşturması Ne Kadar Sürer?

Güvenlik soruşturmaları genellikle 2 ay kadar bir süre ile devam eder. Ancak daha da uzun sürdüğü de olur. Bu durum hakkında bilgi almak için mahalle karakolunuza gidebilir ya da mahallenin bağlı olduğu emniyet müdürlüğünü arayabilirsiniz. Ortalama iki ay sonunda adaylara, kurum tarafından bildirim yapılır.

Kpsscafe.com.tr | Ankara-ÖZEL HABER


Paylaş:

İSİM
( gerekli )
YORUM
Yorum yazmak için bu alanı kullanabilirsiniz.
Yorumlar (27)
Soru işareti2 Yıl Önce
Öncelikle çok faydalı bir yazı olmuş teşekkür ederim.Bu güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu eski usül mektup gibimi gelicek?14.08.2017 tapu kadastro genel müdürlüğüne başvurduk beklemedeyiz..

saddet güler2 Yıl Önce
güvenlik soruşturması sonucu bakanlığa gitmişse bu ne demek oluyor

berna ateş2 Yıl Önce
Başbakanlık güvenlik soruşturması ne kadar sürer

Umeyir2 Yıl Önce
Guvenlik sorusturmasi hangi nedenlerle bakanliga gider.lutfen

fatih2 Yıl Önce
temmuz 25te evrakları teslim ettim. 2 ay oldu henüz bir geri dönüş olmadı. bu durumu nereden öğrenebilirim. ne yapmam gerekiyor

Mehmet Yumak2 Yıl Önce
Aynı kuruma atanan adayların soruştası bitenin çağrılması diğer adayın çağrılmamasının nedeni ne olabilir

Davut pancar2 Yıl Önce
10 ay oldu bekliyor um sorandan utanıyorum ne iki ayı

mustafa2 Yıl Önce
bir yıl oldu 8 ay emniyette kaldı dosyam şuan mit de ama hala bekliyoruz maddi açıdan battık zatende yakındır kafayı yemem böyle olacagını insanlara söyleseler elimizdeki işi bırakmazdık

Murat kopar2 Yıl Önce
MKE YE ATANDİM 27 EKİM 2017 DE ,1 yili gecti mitteymis suanda dosyam benimle ayninkuruma atanan varsa buradan yazsin

cihan2 Yıl Önce
Özel Güvenlik Kimlik kartı alabilmek için bizzat Aralık 2016 da başvurdum her ay arıyorum biz size haber vereceğiz diyorlar bıktım tam bir yıl oldu sağlık raporu geçerlilik süresi 1 yıl, girdiğim sınavın geçerlilik süresi 5 yıl 1 yılı almaya çalışmakla geçiyor zaten 2017 de yeni bir madde eklendi tekrar evrak isteyebiliriz diyorlar .Gerekirse her türlü adli makamla hakkımı arayacağım ne bir suçla nede bir suç örgütüyle bağlantım hiç olmadı buna rağmen böyleyse ne deyim.

necati2 Yıl Önce
şehit yakınıyım işe girmek için aile sosyal politikara başvuru yaptim evrakları teslim ettim.sabikam vb şeyler yok kaç gün sürer acaba bu güvenlik soruşturması?

fvdf2 Yıl Önce
hiç bi yoruma cevap veren yok ki

sumyy2 Yıl Önce
bende gumruk memurluguna atandım daha önce atananlar kaç ay bekledınız

TOLGA SARIKAYA2 Yıl Önce
BEN 2017 DE TESLIM ETTIM KASIM 6 DA 4 AY OLDU TAMAMLAN MADI ARK LAR BIR BILGI VERIRMISINIZ NEDEN SONUCLANMADI SILAHSIZ BENIM BIR BILGI ALAN LUTFEN UAZSIN

şeri2 Yıl Önce
Peki Milli savunma Bakanlığında daha mı uzun sürüyor arkadaşım 2yıldır bekliyor

TOLGA2 Yıl Önce
BEN 72 DONEM OZEL GUVENLIK SINAFINI KAZANDIM HAYLA SORUSTURMAM OLMADI GITMEDIGIM YER KALMADI BILGI VERMIYORLAR 5 AY OLDU

MUSTAFA2 Yıl Önce
msb yi kazandım 7 aydır soruşturma sonucunu bekliyorum.

zelda turunc2 Yıl Önce
Sgk ya gazi yakini olarak atandim evraklarimi ankaraya postaladim sonuc ne zman gelir hangi sgk da ise basladigim bilgisi ne zman gelir maas ne kadar guvenlik sorusturmasi ne kadr surer 13 06 018

gazi1 Yıl Önce
ben gazi olduğum halde tam 12 ay oldu hala ses seda yok

Abdullah1 Yıl Önce
Sevigili kardeşler esasen soruşturma en geç iki ayda bitmelidir. Burası Türkiye Soruşturma kurumlarında da çeşitli insanlar var. Vatanının seven sevmeyen. devleti seven sevmeyen, Hükumeti isteyen istemeyen, iş yapan iş güzarlık yapan. Evraklar bazen iş yapanın bazen iş güzarın eline geçiyor. İş yapan, vatanını, milletini, vatandaşını seven insan, hemen işini bitiriyor. İş güzar ise evrakı savsaklıyor, sümenaltı ediyor vatandaşın devlete güveninin sarsmak için elinden geleni yapıyor. Bütühn mesele budur. Hala kurumların tamamıyla pisliklerden, fetöcü münafıklardan temizlendiği şüphelidir. bildiğiniz gibi bugün dahi hala bazı kurumlarda kripto fetöcüler ortaya çakmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda iradeleri vardır Vatandaş mağdur edilmeden, geleceğiyle oynanmadan bir an evvel bu işin bitirilmesi gerekir. İnsanlara bu millete bu devlete yazıktır. Devlet bu kadar hantal değil. İş yapmayan insanlar yüzünden devlet suçlanıyor, devlet hantallaşıyor.

Misafir Avatar
ben faruk 5 gün önce

Ben de bekliyorum

Misafir Avatar
celal 6 gün önce

hava kuvvetlerine basvuru yaptim ama sinavu kacirdim.arkaslar.tekrar cagirirlarmi

Misafir Avatar
Kadir 6 gün önce

Açıklama gelsin artık